2,8 promila alkoholu w organizmie miał 54-letni kierowca citroena, który zasnął w samochodzie przed przejazdem kolejowym przy ul. Marii Konopnickiej w Rzeszowie.

Do zdarzenia doszło w środę (31 sierpnia) po godz. 20:00. Dyżurny ruchu stacji Rzeszów Główny poinformował Służbę Ochrony Kolei, że na przejeździe kolejowym stoi citroen i blokuje ruch.

– Kierowca wcześniej zatrzymał się przed opuszczonymi rogatkami. Gdy rogatki zostały podniesione, kierowca już nie ruszył. Nasi funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, otworzyli drzwi auta. Zobaczyli, że kierowca śpi a między nogami trzymał butelkę z piwem. Od kierowcy wyczuli także silną woń alkoholu – mówi Jerzy Brodowski, komendant regionu SOK w Przemyślu.

Funkcjonariusze wyciągnęli z auta kluczyki i wezwali policjantów. Okazało się, że za kierownicą citroena siedział 54-letni mężczyzna. Był kompletnie pijany, miał 2,8 prom. alkoholu w organizmie. – Samochód został odholowany na strzeżony parking – dodaje Brodowski.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Mężczyzna został przewieziony do izby wytrzeźwień – mówi Adam Szeląg z rzeszowskiej policji, która będzie prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie.

Policjanci w samochodzie 54-letniego mężczyzny znaleźli puste butelki po alkoholu. Okazało się również, że 54-latek ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Gdy wytrzeźwieje, funkcjonariusze przedstawią mu zarzuty prowadzenia samochodu po pijanemu, pomimo obowiązującego go zakazu sadowego. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama