Był w Ruchu Palikota, wstąpił potem do klubu parlamentarnego PSL, w ostatnich miesiącach pokazywał się w obecności prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Od środy Dariusz Dziadzio oficjalnie jest członkiem PSL.

Po czterech miesiącach obecności w klubie parlamentarnym PSL rzeszowski poseł Dariusz Dziadzio zdecydował się wstąpić do partii. Deklarację członkowską podpisał w środę na konferencji prasowej.

– Kiedy 11 grudnia razem z czwórka moich kolegów przystąpiliśmy do klubu PSL, założyłem, że jeżeli zdecyduję się na wstąpienie do partii, to zdarzy się to pod koniec 2014 roku. Niemniej jednak, po czterech miesiącach podjąłem decyzje by nie czekać do końca tego roku i postanowiłem teraz wstąpić do PSL – mówił poseł Dziadzio. – Doszedłem do wniosku, że jest to partia bardzo dobrze zorganizowana, ze 120-letnią tradycją. Partia, która oprócz działań obejmujących Polskę lokalną, obejmuje też większe miasta.

Dziadzio podkreślał, że dla niego dużą wartością jest to, że PSL skupia wokół siebie sporo młodych ludzi. W ostatnich kilku miesiącach odwiedził połowę powiatów województwa podkarpackiego i w tym czasie spotkał się z licznym gronem podkarpackich ludowców. Do szybszego wstąpienia do PSL przekonała go pozytywna współpraca między posłami.

Deklaracje członkowską od Dariusza Dziadzio przyjął w imieniu zarządu grodzkiego PSL prezes Zygmunt Sosnowski. – Nasza organizacja grodzka jest organizacją bardzo dynamiczną. Pan poseł na pewno, swoją energią, swoim zdyscyplinowaniem i aktywnością, bardzo wzmocni naszą organizację – mówił Sosnowski, wpinając w klapę garnituru posła koniczynkę, symbol PSL.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Legitymację członkowską, zgodnie ze statutem PSL, Dariusz Dziadzio otrzyma dopiero po podjęciu odpowiedniej uchwały przez miejskie koło nr 4 PSL. Do partii rekomendowało go dwóch jej członków Józef Twardowski i Zygmunt Sosnowski.

Dariusz Dziadzio do czerwca zeszłego roku należał do Ruchu Palikota, dziś Twojego Ruchu. Wraz z trójką innych posłów założyli koło poselskie Inicjatywa Dialogu. 11 grudnia wszyscy wstąpili do klubu PSL.

Dziadzio pochodzi z Rzeszowa, ma żonę i syna. Jest absolwentem Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Przed objęciem mandatu poselskiego prowadził firmę zajmująca się szkoleniami dla kadry menedżerskiej w zakresie rozwoju przywództwa. Z podkarpackiej listy PSL startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama