Reklama

Ponad 56 tys. butelek podrobionego znanego szamponu przeciwłupieżowego zabezpieczyli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Szampon był sprzedawany w rzeszowskich sklepach.

[Not a valid template]

 

Sprawą zajmowali się funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP. Ustalili, że w jednej z sieci handlowych na terenie Rzeszowa sprzedawany jest znany szampon przeciwłupieżowy w mocno zaniżonej cenie – 11,99 zł. Normalnie jego cena waha się w granicach 18-19 zł.

Funkcjonariusze przekazali producentowi próbki szamponu. Po sprawdzeniu przez ekspertów okazało się, że sprzedawany produkt to podróbka. Policjanci zabezpieczyli podrobione szampony w 26 sklepach na terenie miasta.

Policjanci ustalili też, skąd szampony trafiły do Rzeszowa. Przeprowadzili przeszukania w hurtowniach pod Warszawą, w Sieradzu, Krakowie i pod Kaliszem. W sumie zabezpieczyli ponad 56 tys. butelek podrobionego szamponu.

Postępowanie przygotowawcze w sprawie wprowadzania do obrotu podrobionego szamponu prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. Ze względu na ilość zabezpieczonych podróbek sprawa ta jest także w zainteresowaniu Europejskiego Urzędu ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF).

Za wprowadzanie do obrotu towaru oznaczonego podrobionym znakiem towarowym groiz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama