Zdjęcie: Archiwum
Reklama

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie oskarżyła policjanta o ujawnianie tajemnicy służbowej, utrudnianie postępowań, przyjmowanie łapówek i posiadanie narkotyków.

Akt oskarżenia przeciwko policjantowi z komendy powiatowej policji w Dębicy prokuratura przesłała do Sądu Rejonowego. w Dębicy. Policjanta oskarżono o popełnienie pięciu przestępstw w okresie od stycznia 2010 r. do maja 2013 r. Cztery zarzuty stawiane policjantowi dotyczą ujawniania przez niego informacji stanowiących tajemnicę służbową.

– Informacje dotyczyły planowanych bądź też wykonywanych działań procesowych w stosunku do określonych osób przez co oskarżony utrudnił prowadzone w stosunku do tychże osób postępowania karne oraz czynności zmierzające do zatrzymania poszukiwanej osoby – informuje Andrzej Mucha, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Dodatkowo w dwóch przypadkach oskarżony policjant przyjął w zamian za udzielane informacje łącznie 1500 zł. Ponadto policjant został także oskarżony o posiadanie narkotyków – amfetaminy. Do zarzutów się nie przyznał i złożył stosowne wyjaśnienia.

Prokurator wobec policjanta zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 5000 zł, zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu oraz zabezpieczenie majątkowe.

Policjantowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.