Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, samochód porzucił, a potem zgłosił się do komisariatu, twierdząc, że auto mu… skradziono. 

Do całego zdarzenia doszło w środę (1 marca) na ulicy Sikorskiego w Głogowie Małopolskim pod Rzeszowem. Przed południem policyjny patrol zauważył, że kierowca mercedesa na widok radiowozu gwałtownie skręcił i przyspieszył.

Funkcjonariusze postanowili zatrzymać mercedesa do kontroli, ale kierowca zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe. Policjanci ruszyli w pościg. Kiedy mercedes skręcił w ślepą uliczkę, policjanci zauważyli, że z samochodu wybiega kierowca i pasażer. 

Kierowca zostawił w aucie swoje dokumenty. Mundurowi złapali pasażera – był pijany. Policjanci zabrali go do komisariatu. 20 minut później, mężczyzna, który uciekał przed policjantami, przyszedł do komisariatu, by zgłosić… kradzież swojego mercedesa.

Funkcjonariusze nie dali się na to nabrać. Mercedesem kierował 20-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. – Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej – opisuje asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik rzeszowskiej policji.

20-katkowi grozi do 5 lat więzienia. To jednak nie zamyka sprawy. Młody mężczyzna usłyszy jeszcze zarzut niestosowania się do wyroków sądu, bo 20-latek ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama