Reklama

„Proces Jezusa w świetle ewangelii. Prawda czy fikcja” – to temat wykładu prof. Czesława Kłaka, wykładowcy WSPiA. Wykład odbędzie się dziś (1 kwietnia) w Rzeszowie.

Prof. Czesław Kłak postara się przeanalizować, czy w świetle obowiązującego w tamtych czasach prawa, Jezusa Chrystusa słusznie skazano.

Słuchacze wykładu dowiedzą się także, czy proces Chrystusa miał miejsce w rzeczywistości, czy też jest to tylko fikcja. Uczestnicy spotkania dowiedzą się również, czy Jezusowi udowodniono winę.

Wykład pt. „Proces Jezusa w świetle ewangelii. Prawda czy fikcja” będzie kolejną prelekcją przygotowaną przez wykładowcę WSPiA w ramach Wieczorów Jadwiżańskich w Rzeszowie oraz kolejnym wykładem prof. Czesława Kłaka na ten interesujący temat.

Wieczory Jadwiżańskie organizowane są w Kościele Akademickim w Rzeszowie od kilku lat i już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych całego Rzeszowa. Mają one na celu pogłębianie i propagowanie idei związanych ze świętą patronką i są wyrazem wspólnoty parafii i środowiska akademickiego.

Prof. Czesław Kłak jest dyrektorem Kolegium Prawa Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. Jest specjalistą z zakresu prawa karnego, postępowania karnego, kryminalistyki i kryminologii oraz międzynarodowej ochrony praw człowieka.

Do wysłuchania wykładu prof. Kłaka uczelnia zaprasza wszystkie osoby zainteresowane historią procesu Jezusa Chrystusa. Początek dziś (1 kwietnia) o godzinie 18:00 w Międzynarodowym Studenckim Centrum Kultury Chrześcijańskiej przy al. Rejtana 21 w Rzeszowie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: