Fot. Przemysław Hepnar-Niepokój. Nagrodzone zdjęcie w Paryżu

Przemysław Hepnar-Niepokój, student Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, notuje kolejny sukces fotograficzny.  Tym razem zdobył jedną z nagród w międzynarodowym konkursie PX3 Prix de la Photographie w Paryżu.

Przemysław Niepokój-Hepnar pochodzi z Krosna, w Rzeszowie na WSIiZ studiuje grafikę komputerową w mediach.

Konkurs PX3 Prix de la Photographie, który odbywa się w stolicy Francji, jest jednym z najważniejszych w Europie. Nagrody przyznawane są w kilkunastu kategoriach wśród najlepszych prac nadesłanych przez fotografów z całego świata. W tegorocznej edycji jedną z nagród otrzymał waśnie Przemysław Niepokój-Hepnar za zdjęcie np. „Mauritius girl”.

– Ostatnie kilkanaście miesięcy to dla mnie wyjątkowy czas pod względem sukcesów, jednakże z dystansem podchodzę do konkursów, traktuję je bardziej jako narzędzie ułatwiające pracę nad nowym materiałem. Teraz właśnie taki materiał tworzę i zdradzę tylko, że jest to projekt realizowany we współpracy z artystami z Polski oraz świata – mówi Przemysław Niepokój-Hepnar, laureat wielu międzynarodowych konkursów fotograficznych.

Do dalszego działania rzeszowskiego studenta zmotywowało wyjątkowe wyróżnienie, jakie niedawno przyznał mu Zarząd Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Przemysław Niepokój-Hepnar tylko w przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy otrzymał wiele nagród i wyróżnień, w tym roku m.in. w konkursie Monochrome Photography Awards w Londynie. Patronowały mu wiodące magazyny i portale fotograficzne. Konkurs należy do jednych z najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych na świecie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W 2016 roku Przemysław Hepnar-Niepokój zdobył kilka bardzo znaczących nagród m.in. w listopadzie honorowe wyróżnienie w kategorii „profesjonalnej” w ramach międzynarodowego konkursu Neutral Density Photography Awards.

Ponadto w konkursie International Photography Awards, który odbywał się w październiku ub. r., rzeszowski student zdobył aż 10 honorowych wyróżnień. Na uwagę zasługuje fakt, iż wszystkie zdjęcia nadesłane przez fotografa otrzymały nagrodę, a sam konkurs w środowisku branżowym jest określany mianem „Oskarów”.

– Przemysław Niepokój-Hepnar to uzdolniony student fotografii naszej uczelni – podkreśla Dominik Łazarz z Biura Prasowego WSIiZ w Rzeszowie.

Fot. Materiały WSIiZ. Na zdjęciu Przemysław Hepnar-Niepokój
Fot. Materiały WSIiZ. Na zdjęciu Przemysław Hepnar-Niepokój

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama