Siatkarzom Asseco Resovii nie udało się zdobyć Pucharu Polski. W niedzielnym finale przegrali z gospodarzami turnieju z Lotem Trefl Gdańsk.

Asseco Resovia była faworytem turnieju. W półfinale bez większych problemów pokonała Jastrzębski Węgiel 3-1. W niedzielę zmierzyła z Lototem Trefl Gdańsk, z którym resoviacy walczą także o mistrzostwo PlusLigi. Gdańszczanie w półfinale uporali się z PGE Skrą Bełchatów 3-1.

Wydawało się, że finałowy mecz Asseco Resovii z Lotosem resoviakom nie powinien sprawić kłopotów. A jednak. Gdańszczanie byli lepsi. Wygrali 3-1 (25:22, 21:25, 25:21, 25:23). Resovia miała szansę na czwarty Puchar Polski. Dla Lotosu Trefl Gdańsk puchar jest pierwszym jakimkolwiek trofeum w historii klubu.

Czterech zawodników Asseco Resovii zdobyło nagrody indywidualne zawodów. Krzysztof Ignaczak został wybrany na najlepszego broniącego, Piotr Nowakowski najlepszym blokującym, Jochen Schops najlepszym atakującym, a Fabian Drzyzga najlepszym rozgrywającym.