Reklama

Piątkowy inauguracyjny koncert XVI Światowego Festiwalu Zespołów Folklorystycznych poruszył do tańca prawie wszystkich, którzy przyszli na rzeszowski Rynek.

Inauguracyjny koncert projektu „Ratatam & Folk Dream Team śpiewa rzeszowskie” był prezentacją materiału z płyty rzeszowskiej grupy Ratatam. Stare pieśni rzeszowskie w nowych aranżacjach, połączyły współczesną żywiołowość i energię muzyczną z tradycyjnym brzmieniem muzyki ludowej.

„Dębina”, „Nad Rzeszowską Jasiołką”, „Kukułeczka”, „W Staromieściu kościół” czy „Za Las Chłopcy Za Las” – to tylko kilka z 16 utworów, jakie w piątek na scenie zaprezentowali muzycy. Widzowie nie stali w miejscu, od razu, od pierwszego numeru ruszyli w tany, a towarzyszyli im członkowie zespołów polonijnych. Wspólny śpiew niósł się szerokim echem po Rynku.

W koncercie udział wziął zespół Ratatam (w poszerzonym składzie) oraz przedstawiciele zespołów śpiewaczych, kapel ludowych i zespołów pieśni i tańca, których piosenki znalazły się na płycie.

Wśród zaproszonych gości byli: Zespół Pieśni i Tańca RESOVIA SALTANS, Zespół Pieśni i Tańca KOMPANIJA, Kapela Ludowa z Lubeni i Zespół Pieśni i Tańca LUBENKA, Kapela Ludowa z Futomy, Zespół Śpiewaczy TWIERDZANIE, Kapela i Zespół Śpiewaczy KALINA z Lutoryża oraz zaprzyjaźnieni muzycy: Stanisław Domarski – saksofony, Andrzej Mozgała – cymbały, Zbigniew Stojek – akordeon, Mariusz Koziołkiewicz – piano Rhodez.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.