Zdjęcie: Google Maps
Reklama

Trwa remont ulicy Jana Pawła II w Rzeszowie. Od najbliższego wtorku rozpocznie się kolejny etap prac, które wiązać się będą z kolejnym zamknięciem ulicy, a także utrudnieniami w ruchu.

Od wtorku (29 listopada) do 1 grudnia (włącznie) pracownicy firmy Skanska, która zajmuje się modernizacją ulicy Jana Pawła II, będą układali warstwy bitumiczne na ulicach Jana Pawła II,  Senatorskiej, Miejskiej oraz Gościnnej.

W tych dniach ulica Jana Pawła II będzie całkowicie wyłączona z ruchu pojazdów samochodowych na odcinku ok. 1,2 km – od ul. Kwiatkowskiego do pierwszych zabudowań za ul. Św. Antoniego.

– Nie będzie możliwy wjazd z ul. Jana Pawła II w ul. Senatorską i ul. Gościnną. Mieszkańcy remontowanego odcinka ul. Jana Pawła II oraz ul. Papieskiej będą mogli dotrzeć pieszo do swoich domów – poinformowała Agnieszka Kotela z firmy Skanska.

Prace bitumiczne na ul. Senatorskiej zostały zaplanowane na 1 grudnia i obejmą odcinek tej ulicy od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ulicą Miejską. Ulica Miejska będzie także częściowo wyłączona z ruchu (tu prace obejmą odcinek ok. 30 m, na samym jej skrzyżowaniu z ul.  Senatorską).

W dniach 29-30 listopada mieszkańcy ul. Senatorskiej, Miejskiej i Św. Antoniego będą mogli dojechać do swoich domów korzystając z ulic: Miejskiej, Strzelców oraz  Jana Pawła II ale od strony ul. Budziwojskiej.

– Wyjątkiem będzie 1 grudnia, gdy dojazd do ul. Senatorskiej będzie możliwy od strony ul. Porąbki. Ul. Gościnna także będzie remontowana na odcinku ok. 30 m (skrzyżowanie z ul. Jana Pawła II). Jej mieszkańcy będą mogli dotrzeć do domów korzystając z ul. Wojtyły – dodaje Agnieszka Kotela.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Skanska przeprasza za  powstałe utrudnienia i apeluje o uwagę i ostrożność. – Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość – poinformowali przedstawiciele firmy.

Modernizacja ul. Jana Pawła II wzbudza wielkie emocje wśród okolicznych mieszkańców, którzy zarzucają firmie Skanska, że w sposób niewystarczający informuje o utrudnieniach. Pisaliśmy o tym TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

Modernizacja ul. Jana Pawła rozpoczęła się pod koniec sierpnia. Inwestycja będzie kosztowała ok. 9,6 mln zł. Prace potrwają do grudnia br. Obejmują ponad kilometrowy odcinek – od końca ul. Kwiatkowskiego do ul. Św. Antoniego.

Modernizowany jest również ponad 30-metrowy odcinek ul. Miejskiej oraz 130-metrowy odcinek ul. Senatorskiej. Przebudowane będzie także skrzyżowanie z ul. Senatorską z ul. Miejską, oraz cztery wloty skrzyżowań z ul. Jana Pawła II.

(ram)

redakcja@reszow-news.pl

 

Reklama