Zdjęcie: Google Maps
Reklama

Trwa remont ulicy Jana Pawła II w Rzeszowie. Od najbliższego wtorku rozpocznie się kolejny etap prac, które wiązać się będą z kolejnym zamknięciem ulicy, a także utrudnieniami w ruchu.

Od wtorku (29 listopada) do 1 grudnia (włącznie) pracownicy firmy Skanska, która zajmuje się modernizacją ulicy Jana Pawła II, będą układali warstwy bitumiczne na ulicach Jana Pawła II,  Senatorskiej, Miejskiej oraz Gościnnej.

W tych dniach ulica Jana Pawła II będzie całkowicie wyłączona z ruchu pojazdów samochodowych na odcinku ok. 1,2 km – od ul. Kwiatkowskiego do pierwszych zabudowań za ul. Św. Antoniego.

– Nie będzie możliwy wjazd z ul. Jana Pawła II w ul. Senatorską i ul. Gościnną. Mieszkańcy remontowanego odcinka ul. Jana Pawła II oraz ul. Papieskiej będą mogli dotrzeć pieszo do swoich domów – poinformowała Agnieszka Kotela z firmy Skanska.

Prace bitumiczne na ul. Senatorskiej zostały zaplanowane na 1 grudnia i obejmą odcinek tej ulicy od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ulicą Miejską. Ulica Miejska będzie także częściowo wyłączona z ruchu (tu prace obejmą odcinek ok. 30 m, na samym jej skrzyżowaniu z ul.  Senatorską).

W dniach 29-30 listopada mieszkańcy ul. Senatorskiej, Miejskiej i Św. Antoniego będą mogli dojechać do swoich domów korzystając z ulic: Miejskiej, Strzelców oraz  Jana Pawła II ale od strony ul. Budziwojskiej.

– Wyjątkiem będzie 1 grudnia, gdy dojazd do ul. Senatorskiej będzie możliwy od strony ul. Porąbki. Ul. Gościnna także będzie remontowana na odcinku ok. 30 m (skrzyżowanie z ul. Jana Pawła II). Jej mieszkańcy będą mogli dotrzeć do domów korzystając z ul. Wojtyły – dodaje Agnieszka Kotela.

Skanska przeprasza za  powstałe utrudnienia i apeluje o uwagę i ostrożność. – Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość – poinformowali przedstawiciele firmy.

Modernizacja ul. Jana Pawła II wzbudza wielkie emocje wśród okolicznych mieszkańców, którzy zarzucają firmie Skanska, że w sposób niewystarczający informuje o utrudnieniach. Pisaliśmy o tym TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

Modernizacja ul. Jana Pawła rozpoczęła się pod koniec sierpnia. Inwestycja będzie kosztowała ok. 9,6 mln zł. Prace potrwają do grudnia br. Obejmują ponad kilometrowy odcinek – od końca ul. Kwiatkowskiego do ul. Św. Antoniego.

Modernizowany jest również ponad 30-metrowy odcinek ul. Miejskiej oraz 130-metrowy odcinek ul. Senatorskiej. Przebudowane będzie także skrzyżowanie z ul. Senatorską z ul. Miejską, oraz cztery wloty skrzyżowań z ul. Jana Pawła II.

(ram)

redakcja@reszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

7 KOMENTARZE

  1. Właśnie o to chodzi że nie wszyscy chcą się przesiąść na autobus. Lepiej niech wszyscy jeżdżą samochodami i narzekają że korki i utrudnienia. Przepraszam bardzo, ale nie miałem uwag do matek z dziećmi, że jeżdżą samochodami. Więc proszę się o to na mnie nie denerwować i nie wyzywać. Jest masę ludzi którzy jeżdżą autami w pojedynkę korkując nasze ulice. Wystarczy stanąć chwilę na przystanku i poobserwować.

  2. Skańska, Skańską, ale cymbała który podjął decyzję, aby w tym samym czasie remontować JP i Sikorskiego powinno się codziennie za jaja tymi ulicami przeciągać.

  3. Gratuluję postawy, że ze skąpstwa jeździsz autobusem. Ale może nie wszyscy chcą albo mogą przesiąść się na autobus. Może tych jeżdżących „w pojedynkę” jest mniej niż np. matek z małymi dziećmi. Też mają się przesiąść na autobus? A skoro Ty jeździsz autobusem to co Ci korki przeszkadzają – na bilecie nie stracisz, po prostu pojedź wcześniejszym kursem i nie pluj na tych, którzy chcą pojechać autem i słusznie denerwują się na średnio inteligentnych pracowników Firmy SKANSKA.

  4. Autobus nie jest wyjściem. Jakbyś miał np. odwieźć dziecko do szkoły, drugie do przedszkola i sam dojechać do pracy to autobusem byś nie nawojował. Ludzie potrzebują często być w miejscach, gdzie jest daleko do przystanków. Organizacja pracy przy remoncie ul. Kwiatkowskiego była beznadziejna, w czasie porannego szczytu były tam notorycznie dostawy kruszyw i piasku, a to korkowało ulicę błyskawicznie. Nigdy nie wiedziałeś jak długo zajmie dojazd do pracy, to była loteria. Jasne, że dobrze, że robią ulice, ale w interesie wszystkich mieszkańców i pracowników dojeżdżających do miasta, jego władze powinny zadbać o to, żeby organizacja tych remontów uwzględniała szczyty komunikacyjne i to wszystko.

  5. Nie remontują – źle. Remontują jeszcze gorzej. A może warto uzbroić się w cierpliwość i poczekać jeszcze te 3 tygodnie. Remontują po to żeby było lepiej. Jak ci tak strasznie źle to wynieś się w Bieszczady. Z twojego komentarza wynika że jeździsz samochodem do pracy i narzekasz na objazdy. Może warto przesiąść się na autobus za wyjątkiem tych 3 dni kiedy zamkną całkowicie. Mieszkam przy ul. Miejskiej i jestem świadkiem ile ludzi jedzie w pojedynke samochodami i nawraca bo droga zamknięta. I uważam, że chodź raz im dobrze. Niech przesiąda się na autobus, a nie korkują ulicę. Sam dojeżdżam do pracy autobusem bo taniej, mimo że posiadam samochód.

  6. i zarzuty nie są bezpodstawne. W zeszłym tygodniu dostaliśmy informację (też cudem) że ulica będzie zamknięta całkowicie przez jeden dzień – była zamknięta trzy. Na dodatek nagle zamknięto i remontowaną ulicę Jana Pawał i !!! objazd wyznaczony przez skanska. Rewelacja. 20 samochodów naraz, nawracało na końcu objazdu, który okazał się zamknięty. I co ise dziwić mieszkańcom, że szlag ich trafia? Teraz ulica ma być zamknięta 3 dni. Zobaczymy ile na prawdę będzie zamknięta. Zresztą, większość pracowników tej budowy nadaje się bardziej do Manekin Challenge a nie do remontu dróg. może stąd te opóźnienia.
    PS. Czy żaden mądrala ze Skanska, nie wymyślił jeszcze małej podstrony na stronie www skanski, informującej, co dzisiaj będzie zamknięte i do której? Mogło by to pomóc, ale przecież trzeba by stronę aktualizować codziennie – komu się chce, lepiej zamknąć i mieć ludzi w dupie.

Comments are closed.