Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News
Reklama

Po kompromitującej porażce Asseco Resovii w 12. kolejce PlusLigi z ONICO Warszawą (0-3) zarząd rzeszowskiego klubu zwolnił z pracy trenera Roberto Serniottiego.

O dymisji włoskiego szkoleniowca w niedzielę poinformowała Asseco Resovia na swojej oficjalnej stronie internetowej. „Dziękujemy trenerowi za zaangażowanie i wykonaną pracę. Jednocześnie informujemy, że klub powierzył rolę pierwszego trenera Andrzejowi Kowalowi” – poinformował klub.

55-letni Roberto Serniotti trenerem rzeszowskich siatkarzy został w maju br. Zastąpił wówczas Andrzeja Kowala, który trenerem Asseco Resovii był przez sześć sezonów.

Kowala zwolniono po tym, gdy w poprzednim sezonie drużyna zajęła dopiero czwarte miejsce, po raz pierwszy od ośmiu lat nie zdobyła żadnego medalu. W tym czasie Andrzej Kowal poprowadził Resovię także do trzech tytułów mistrza Polski (2012, 2013, 2015) i dwukrotnie do wicemistrzostwa (2014 i 2016). W 2015 r. resoviacy zajęli też drugie miejsce w Lidze Mistrzów.  

Włoski trener miał doprowadzić do tego, że Asseco Resovia wróci na szczyt siatkarskiej PlusLigi. 

Serniotti podpisał z Asseco Resovią dwuletni kontrakt. Już wiadomo, że go nie wypełni. Przesądziła o tym piątkowa u siebie na Podpromiu porażka resoviaków w 12. kolejce PlusLigi z ONICO Warszawą. Była to już piąta przegrana rzeszowskiej drużyny w tym sezonie, a czwarta przed własną publicznością. 

„Nie poznaję swoich zawodników, ponieważ nie prezentują takiego poziomu gry, na jaki ich stać i jaki widzę na treningach poprzedzających spotkania” – mówił po meczu Roberto Serniotti w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”. 

Władze rzeszowskiego klubu wiązały z włoskim trenerem duże nadzieje. Serniotti, zanim usiadł na ławce trenerskiej w Asseco Resovii, przez poprzednie dwa lata prowadził Berlin Recycling Volleys, z którym zdobył Puchar CEV i zagrał w Final Four Ligi Mistrzów w Rzymie. Wcześniej był trenerem m.in. Piemonte Volley, czy słynnego Trentino Volley.

Asseco Resovia z 20. punktami zajmuje aktualnie w tabeli szóste miejsce. Do lidera ZAKSA Kędzierzyn Koźle traci aż 17 punktów. Bartosz Górski, prezes rzeszowskiego klubu, w rozmowie z TVP Rzeszów powiedział, że działacze „od dłuższego czasu z niepokojem obserwowali grę Resovii i osiągane przez nią wyniki. 

„Te wyniki były wysoce niesatysfakcjonujące dla wszystkich sympatyków klubu, kibiców, sponsorów” – mówił Górski w rzeszowskich „Aktualnościach”. 

Władze klubu wierzą, że pod wodzą Andrzeja Kowala drużyna zyska pozytywny impuls i zagra zgodnie z oczekiwaniami wszystkich sympatyków”. Górski dodał, że decyzja o zdymisjonowaniu Roberta Serniottiego „nie była łatwa” i nie podjęto jej z „dnia na dzień”.

„Decyzją był bardzo mocno zaskoczony. Przyjął ją ciężko” – powiedział prezes Asseco Resovii.

Nowy-stary trener Asseco Resovii Andrzej Kowal jest jednym z siedmiu kandydatów na trenera polskiej reprezentacji siatkarzy. W poniedziałek po południu Kowal ma poprowadzić pierwszy trening z resoviakami. 

„Na moim miejscu nikt by nie odmówił. Nie znam trenera, który nie przyjąłby propozycji pracy w Resovii” – mówił w „Aktualnościach” Andrzej Kowal, który po majowej dymisji był w klubie dyrektorem sportowym. „Stojąc z boku jest się w stanie podjąć wiele innych, bardziej rozsądnych i dobrych działań” – dodał Kowal. 

Zdjęcie: Materiały prasowe / CEV

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama