Rozbiórka lodowiska ROSiR. W zamian centrum Res-Vita

W poniedziałek rozpoczęła się rozbiórka sztucznego lodowiska Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Wyspiańskiego. Cały teren pod budowę centrum Res-Vita ma być uprzątnięty do 20 maja.

 

 

– Lodowisko zostało wybudowane w 1974 r. W sezonie zimowym korzystało z niego ok. 200-300 osób, a niekiedy 400 – mówi Janusz Makar, dyrektor Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Lodowisko przy ul. Wyspiańskiego przechodzi do historii. Przez ostatnie lata praktycznie nie było remontowane. Właścicielem obiektu był klub Resovia, który w sezonie wydzierżawiał lodowisko dla ROSiR-u. Obiekt przypominał czasy PRL-u, a mimo tego amatorów jazdy na łyżwach nie brakowało.

W piątek z lodowiska pracownicy zaczęli usuwać glikol, w poniedziałek rozpoczęła się rozbiórka lodowiska. Prace potrwają do 20 maja. Wykonywane są one na zlecenie spółki Res-Vita, która o tej samej nazwie na terenach przy ul. Wyspiańskiego i Witosa wybuduje centrum usługowo-rozrywkowe.

Wyburzenie lodowiska było konieczne. Budowa Res-Vity ma być zakończona do czerwca 2018 r.

Jak już informowaliśmy, na ok. 5-hektarowej działce powstanie 19-metrowy budynek o powierzchni ok. 30 tys. m kw. Będzie miał sześć kondygnacji. Parter jest przeznaczony na usługi i handel, na trzech kolejnych będzie lodowisko  o wymiarach 60 x 30 m, tor rolkowy, ścianka wspinaczkowa i skatepark.

Najwyższe kondygnacje zarezerwowana są na parking dla samochodów. Budowa Res-Vity będzie kosztowała ok. 300 mln zł. Drugi etap Res-Vity zakłada budowę od strony ul. Wyspiańskiego dwóch wieżowców  o wysokości 90 m (ok. 30 pięter).  W wieżowcach zaplanowano biura i mieszkania.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama