Zdjęcie: Skanska

W związku z trwającymi pracami elektrycznymi na al. Sikorskiego w Rzeszowie od dziś (25 listopada) sukcesywnie wyłączane będzie oświetlenie na tej ulicy – poinformowała firma Skanska.

– Stan taki potrwa do końca przyszłego roku. Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców al. Sikorskiego, których domy sąsiadują z inwestycją, szczególnie tych najmłodszych, w najbliższym czasie planujemy rozdać odblaski dzieciom, aby były one widoczne dla kierowców, gdy będą się poruszać remontowanym fragmentem drogi – mówi Agnieszka Kotela z firmy Skanska, która jest wykonawcą rozbudowy al. Sikorskiego.

Rozbudowa al. Sikorskiego na ponad 2-kilometrowym odcinku od ulicy Malowniczej do granic miasta w stronę Tyczyna (do mostku na rzece Strug) rozpoczęła się w sierpniu. Zostanie on poszerzony z dwóch do czterech pasów ruchu.

Budowlańcy wybudują nową nawierzchnię, zjazdy i system odwodnienia, pojawią się również zatoki autobusowe, chodniki, ścieżki rowerowe i oświetlenie uliczne. Przebudowana zostanie także infrastruktura podziemna.

Inwestycja będzie kosztowała ponad 20 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wynosi 17 mln zł. Roboty mają trwać do czerwca 2018 r. To trzeci etap rozbudowy al. Sikorskiego, jednej z najważniejszych dróg wyjazdowych z Rzeszowa, która wchodzi w skład drogi wojewódzkiej nr 878.

W latach 2007-2008 aleję Sikorskiego rozbudowano od skrzyżowania z al. Powstańców Warszawy i Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Robotniczą. W tamtym roku zakończono rozbudowę alei od skrzyżowania z ul. Robotniczą do skrzyżowania z ul. Malowniczą.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama