Od przyszłego tygodnia zaczną obowiązywać objazdy w trakcie modernizacji ulicy Jana Pawła II w Rzeszowie. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Ponad kilometrowy odcinek ul. Jana Pawła – od końca ul. Kwiatkowskiego do ul. Św. Antoniego – przebuduje firma Skanska. Roboty obejmują także modernizację ponad 30-metrowego odcinka ul. Miejskiej oraz 130-metrowy odcinek ul. Senatorskiej.

Przebudowane będzie także skrzyżowanie z ul. Senatorską z ul. Miejską, oraz cztery wloty skrzyżowań z ul. Jana Pawła II.

Powstaną cztery nowe zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne, chodnik po prawej stronie o szerokości dwóch metrów i dwukierunkowa, druga w Rzeszowie po ul. Iwonickiej, ścieżka pieszo-rowerowa z czerwonego betonu asfaltowego po lewej stronie o szerokości trzech metrów.

Remontowany odcinek ul. Jana Pawła II na czas remontu będzie całkowicie zamknięty dla ruchu zewnętrznego.

– Objazdy, dla osób jadących od strony Siedlisk czy Tyczyna zostaną poprowadzone ulicami: gen. Sikorskiego, Karola Wojtyły, a następnie Jana Pawła II i Kwiatkowskiego. Kierowcy jadący od strony miasta będą kierowani w ul. Kwiatkowskiego, Strażacką i Wojtyły – mówi Agnieszka Kotela z firmy Skanska.

Aleja Sikorskiego również będzie remontowana w tym samym czasie, jednak tutaj ruch zostanie utrzymany, dlatego kierowcy będą mogli skorzystać  z tej opcji objazdu.

– Zostanie natomiast utrzymany ruch dla mieszkańców ul. Jana Pawła II. Będą oni mogli wyjechać i wrócić do swoich posesji. Wyjątek stanowić będzie jedynie moment układania nawierzchni bitumicznej – dodaje Kotela.

Skanska będzie chciała tak zorganizować prace, by najcięższe roboty i związane z nimi całkowite zamknięcie drogi, nawet dla ruchu wewnętrznego, przeprowadzić w ciągu jednego dnia.  O utrudnieniach firma będzie informować mieszkańców remontowanego odcinka ul. Jana Pawła II z wyprzedzeniem.

– Zadbamy także o właściwe oznakowanie pionowe dla wszystkich uczestników ruchu – zapewnia Agnieszka Kotela.

Objazdy zaczną obowiązywać od przyszłego tygodnia do grudnia br. Tyle też ma trwać cała inwestycja. Prace będą prowadzone od godz. 6:00 do 22:00.

Skanska wybuduje również kanalizacją deszczową i odwodnienia, które będą odprowadzać wody do Wisłoka. Nowa kanalizacja jest tu konieczna z uwagi na zagrożenie dzielnicy Budziwój powodziami. Głębokie i niebezpieczne rowy wzdłuż ulic zostaną przebudowane. Mieszkańcy dzielnicy nie będą narażeni na podtopienia.

Modernizacja ul. Jana Pawła II będzie kosztowała ok. 9,6 mln zł.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama