Zdjęcie:: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Brytyjski „The Telegraph” wytypował 15 europejskich miast, które poleca zagranicznym turystom. Na czwartym miejscu umieszczono Rzeszów.

„Uznano je [miasta z rankingu – przyp. red.] za mało znane, ale warte odwiedzenia i dostępne dzięki tanim lotom. Choć nie cieszą się tak wielką popularnością jak Rzym, Paryż czy Londyn, to nadają się idealnie na weekendowy wypad” – pochwalił się Urząd Miasta w Rzeszowie.

Oprócz Rzeszowa, w rankingu brytyjskiego „The Telegraph”, znalazły się jeszcze trzy polskie miasta: Bydgoszcz, Szczecin i Lublin.

Jak brytyjski dziennik uzasadnił umieszczenie Rzeszowa w rankingu? Przypomniał, że do stolicy Podkarpacia z Wielkiej Brytanii można się dostać samolotami linii irlandzkiej linii Ryanair z dwóch portów pod Londynem: w Stansted i Luton, a także z East Midlands, Manchesteru i Bristolu.

„Witaj na dzikim wschodzie. Rzeszów jest głównym miastem południowo-wschodniej Polski, oraz bramą do Ukrainy, oddalonej o mniej niż 70 mil. Miasto samo w sobie chlubi się atrakcyjnym, historycznym sercem i niedawno otwartą podziemną trasą łączącą 34 piwnice. Niektóre sięgające czasów XV wieku” – napisał „The Telegraph”.

Wspomniał też pobliskie atrakcje. “Myśliwi i miłośnicy natury kierują się w Bieszczady, pobliski górski region gęstych lasów oraz otwartych łąk pomiędzy granicami Ukrainy i Słowacji. Uważaj na wilki, niedźwiedzie brunatne, rysie, dzikie koty i bizony” – ostrzegli Brytyjczycy. 

Oprócz czterech polskich miast, w rankingu brytyjskiego dziennika znalazły się jeszcze: czeska Ostrava; Lamezia Terme, cudowna miejscowość we włoskiej Kalabrii, chorwacka Rijeka, Osijek znad Drawy w Chorwacji, bułgarskie Płowdiw, czeskie Brno, Podgorica w Czarnogórze, austriacki Linz, litewska Palanga, litewskie Kowno oraz rumuńska Timisoara. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.