Zdjęcie: Materiały prasowe

„W pępku świata” to najnowszy serial aktora z Teatru Maska, znanego z roli okrutnego kapo – Mietka w filmie „Syn Szawła”. Akcja tej internetowej produkcji będzie się rozgrywać w Rzeszowie.

Marek, młody absolwent filozofii ze stolicy, postanawia zamknąć pewien rozdział w swoim życiu. Rezygnuje z pracy w warszawskiej korporacji. Pali za sobą mosty i przenosi się na prowincjonalne Podkarpacie, pragnąc wieść spokojne życie u boku swojej dziewczyny (rzeszowianki).

A gdyby okazało się, że Marek był w błędzie? Że określenie „prowincjonalny” wcale tu nie przystaje, a spokojny – jak przypuszczał – Rzeszów okazuje się pępkiem świata?

Na to pytanie odpowie Kamil Dobrowolski w serialu internetowym „W pępku świata”, którego akcja toczy się w Rzeszowie, a wątki nawiązują do prawdziwych osób, miejsc i wydarzeń.
A dlaczego tak? Bo Kamil już od sześciu lat ma okazję spotykać się i obserwować ludzi mieszkających w Rzeszowie.

– Dla Marka, głównego bohatera serialu, z Warszawy, Rzeszów może się wydawać małym, spokojnym miasteczkiem. Pozornie prowincjonalny Rzeszów objawi głównemu bohaterowi swoje podskórne życie wplątując go w dziwne, czasami niebezpieczne sytuacje i stawiając go „twarzą w twarz” z szkicowanymi grubą kreską mieszkańcami – mówi o serialu Kamil Dobrowolski.

Na ten moment reżyser i autor scenariusza nie chce zdradzać, kto zagra w serialu, ale zapewnia, że pierwszy odcinek jest już świetnie obsadzony czego  dowiodły czytane próby z aktorami.

– Na razie nie zdradzę, kto zagra jaką rolę w pilotażowym odcinku. Mogę tylko powiedzieć, że będą to aktorzy rzeszowskich teatrów. Sukcesywnie będziemy przedstawiać ich na fanpage serialu – mówi tajemniczo Kamil.

Zdjęcie: Materiały prasowe
Zdjęcie: Materiały prasowe

Główną postacią jest filozof, który pracuje w korporacji. W rysach tej postaci można się dopatrzeć autobiograficznych rysów Kamila, który sam kiedyś chciał studiować filozofię.

– Nie chciałem zamykać Marka na jakąś konkretną specjalizację. To bohater z otwartą głową i wieloma możliwościami a Warszawska korporacja, w której pracował, jest przeciwstawna do jego wizji Rzeszowa – podkreśla Dobrowolski.

W planach jest, aby „W pępku świata” miało co najmniej jeden 10-odcinkowy sezon. Twórcy zapewniają też, że mają aspirację na więcej.

– Obecnie opracowujemy rozwój bohatera przez odcinki, prowadzimy pierwsze rozmowy ze sponsorami, kończymy prace nas budżetem, zawieramy znajomości i z utęsknieniem czekamy na pierwszy klaps, bo naszym najbliższym celem jest realizacja odcinka pilotażowego, który będzie trwał  około 20 minut – wyjaśnia reżyser.

Pierwszy odcinek będzie można zobaczyć na kanale YouTube, do którego link zostanie niebawem opublikowany na facebookowym fanpagu serialu.

Zdjęcie: Materiały prasowe
Zdjęcie: Materiały prasowe

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama