Reklama

„Solidarność” Regionu Rzeszowskiego zdecydowała się udzielić poparcia Andrzejowi Dudzie, kandydatowi PiS, w wyborach na prezydenta RP. „Solidarność” popiera też ostatnie protesty związkowców.

Uchwały w sprawie poparcia Dudy i związkowców rzeszowska „Solidarność” podjęła w piątek (13 stycznia). W uchwale o poparciu Andrzeja Dudy napisano, że zarząd regionu rozpoczyna zbiórkę podpisów poparcia pod kandydaturą Dudy. „Solidarność” zaapelowała do swoich członków i sympatyków związku o czynne włączenie się w akcję.

Kandydaci w wyborach na prezydenta RP, które odbędą się 10 maja, muszą zebrać co najmniej 100 tys. podpisów. Mają na to czas do 26 marca.

Roman Jakim, przewodniczący Regionu Rzeszowskiego „Solidarności”, poinformował również, że związek udziela „zdecydowanego poparcia” związkowcom, którzy w ostatnim czasie protestują w Polsce, np. rolnikom.

„Rozwiązanie postulatów protestujących jest konieczne w interesie Polaków i Państwa, dlatego wzywamy rząd RP do natychmiastowego podjęcia rozmów z reprezentującymi protestujących związkami zawodowymi” – czytamy w uchwale rzeszowskiej „S”.

„Solidarność” wezwała rząd „do podjęcia autentycznego dialogu i zaprzestania wszelkich prób prowokacji i konfrontacji”.

„Prowadzony atak medialny przeciw związkom zawodowym i zgłoszonym przez nas postulatom nie wpłynie na naszą gotowość do dalszych działań. Jesteśmy zdecydowani wobec powszechnej buty i arogancji rządzących, bronić wolności obywateli” – zapowiedziała „S”.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: