Kolejny sukces tworzonego przez rzeszowskich studentów i uczniów start-up’u Smartbox.  Okazał się on najlepszy w konkursie Business Mixer.

Smartbox tworzą studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – Dominik Ciurko oraz Jakub Jońca – a także Paweł Grad z Politechniki Rzeszowskiej i Bartłomiej Zuba z Technikum Mechaniczne w Rzeszowie.

– Podczas Business Mixer zaprezentowali swoją aplikację Smarthouse, która pozwala na zarządzania urządzeniami elektrycznymi w inteligentnym domu – informuje Szymon Taranda z biura prasowego WSIiZ.

– Czasami po wyjściu z domu zastanawiamy się czy wyłączyliśmy np. żelazko. Dzięki naszej aplikacji można z każdego miejsca na świecie to sprawdzić i ewentualnie je wyłączyć – wyjaśnia Dominik Ciurko.

– Nasze rozwiązanie różni się od innych tego typu na rynku, m.in. niższą ceną oraz sposobem montażu, który sprawia, że właściwe urządzenie można ukryć w zwykłej puszcze podtynkowej – dodaje Dominik.

To nie pierwszy sukces Smartbox. W tym roku zespół zajął 3. miejsce w Imagine Cup 2016 (kategoria Innovation) – największym konkursie technologicznym na świecie skierowanego do środowisk studenckich organizowanym przez Microsoft.

– Smartbox był najlepszy w Polsce w Smart City Challenge oraz otrzymał nagrodę specjalną od firmy Energa jako produkt przyczyniający się do oszczędności energii – przypomina Szymon Taranda.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

O tytuł StartUp Roku 2016 zespół Smartbox rywalizował z dwoma innymi projektami. Pierwszy z nich to start-up Online-media, portal dziennikarsko-informacyjny, wzbogacony o szerokie zaplecze multimedialne, głównie wideo, który realizuje autorskie programy w serwisie YouTube.

Drugi start-up to Relacjelive.net, platforma dla klubów sportowych i klubowych portali internetowych do prowadzenia własnych relacji na żywo. Portal, oprócz tradycyjnych informacji meczowych, zawiera tzw. „wirtualne boisko”, czyli graficzny podgląd na to, co dzieje się na murawie, oraz szczegółowe statystyki spotkania.

Online-media i Relacjelive.net otrzymały wyróżnienia. Start-up’y oceniało jury w składzie: Mateusz Zych z Fabryki e-Biznesu, dr Grzegorz Hajduk, dr Artur Chmaj i dr Marta Czyżewska.

Business Mixer organizowany jest przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości przy WSIiZ, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości przy Uniwersytecie Rzeszowskim oraz Biuro Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Rzeszowa.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama