Salon Yamahy w Rzeszowie oficjalnie otwarty. Każdy miłośnik motocykli znajdzie coś dla siebie [FOTO]

Reklama

– Chciałbym, aby to miejsce dla motocyklistów było mekką – mówi Stanisław Myszkowski, właściciel nowo otwartego salonu Yamaha Rzeszów.

 

Zgodnie z zapowiedziami, w sobotę 1 września w Rzeszowie przy ul. Ludwika Chmury obok salonu Harleya Davidsona firma Game Over Cycles oficjalnie otworzyła salon Yamahy, pierwszy na Podkarpaciu autoryzowany tej japońskiej marki. Nowy obiekt ma 250 m kw. powierzchni wystawowej, 120 m kw. serwisowej oraz magazyny.

W salonie obecnie znajduje się 26 różnych pojazdów – dla dzieci, crossowe, terenowe, turystyczne i wyścigowe, a wśród nich popularny MT-07, jego sportowo-turystyczna wersja Tracer 900, czy skuter XMAX 125, na którym jazda jest możliwa nawet, gdy się nie ma prawa jazdy kategorii A.

– Asortyment motocykli jest przeogromny. Chciałbym, aby każdy motocyklista znalazł tu coś dla siebie, żeby to miejsce było do nich taką mekką – mówi Stanisław Myszkowski, właściciel GOC i szef rzeszowskiego salonu Yamahy, a także H-D. 

Wszystkie modele Yamahy będą dostępne również do jazd testowych. Oferta salonu obejmuje także pojazdy ATV, odzież motocyklową oraz codzienną, a także akcesoria i gadżety.

Dodatkowo, salon w stolicy Podkarpacia to pierwszy punkt w Polsce, w którym można na miesiąc przed polską premierą zobaczyć i przetestować rewolucyjny Niken, pierwszy na świecie seryjny motocykl trójkołowy. Konstrukcja tego modelu jest unikalna – z przodu ma dwa pochylane koła, które umożliwiają pewne pokonywanie zakrętów.

Ceny motocykli zaczynają się od około 10 tys. zł i sięgają nawet 50 tys. zł.

Stanisław Myszkowski na otwarcie salonu Yamahy zdecydował się, bo uważa, że ta marka jest numerem jeden wśród japońskich marek motocyklowych. – Sam kiedyś miałem Yamahę i nigdy mi się nie zepsuła. Mają najlepszą reputację, jeśli chodzi o bezawaryjność – twierdzi Myszkowski.

Jednym z głównych punktów sobotniej inauguracji działalności salonu Yamaha w Rzeszowie był konkurs Yamaha Custom Show, do którego mógł przystąpić każdy użytkownik lub posiadacz Yamahy. Motocykle zgłaszano w trzech kategoriach: Old School, Sport Bike oraz Free Style. Organizatorzy wybrali także najlepszy z najlepszych w dodatkowej kategorii Best of show. 

W kategorii Sport Bike dwa pierwsze miejsca zajęli: Tomasz Podgórski i Dawid Saferna, w Old School najlepsi okazali się Tomasz Antkowicz i Krystian Wolicki, a w Free Style’u – Piotr Kornaś i Piotr Urna. Najlepszym z najlepszych okazał się Tomasz Antkowicz, który w nagrodę otrzymał do jazdy na cały weekend Nikena, którego w Polsce nie ma jeszcze nawet w sprzedaży.

Zwycięzcy otrzymali puchary oraz gadżety marki Yamaha za zajęcie pierwsze i drugiego miejsca. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama