Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Bakteria e-coli w wodzie na terenie firmy Pratt & Whitney Rzeszów. Spółka ostrzega pracowników przed piciem wody. Rzeszowski sanepid zapewnia, że mieszkańcy nie mają się czego obawiać.

W internecie pojawiła się informacja, że woda na terenie Pratt & Whitney (dawne WSK) jest skażona bakterią e-coli. „Czy to prawda, że woda na terenie Pratt & Whitney Rzeszów jest zanieczyszczona?” – pytają nas od środy Czytelnicy Rzeszów News. „Proszę poinformować ludzi, aby uważali na wodę z kranu” – dodają. 

Andrzej Czarnecki, rzecznik P&W Rzeszów, potwierdza, że rzeczywiście u jednego z dostawców wody na terenie firmy wykryto bakterię e-coli. – Zleciliśmy już wykonanie odpowiednich badań – wyjaśnia Czarnecki.

W środę do pracowników P&W wysłała wewnętrzny komunikat, z którego wynika, że woda na terenie firmy skażona jest bakteriami z grupy Coli. 

„Woda z kranu nie może być spożywana ani używana do przygotowywania posiłków, nie można również myć nią rąk oraz owoców, warzyw, naczyń kuchennych. Do tych celów proszę używać wody z butli” – czytamy w komunikacie do pracowników P&W, do którego dotarł Rzeszów News. 

„Woda może być używana wyłącznie do celów sanitarnych” – ostrzega swoją załogę firma, w której pracuje około 4000 osób. 

Jaromir Ślączka, szef rzeszowskiego sanepidu, twierdzi, że póki co mieszkańcy Rzeszowa nie powinni się obawiać. – To chodzi najprawdopodobniej o wodociąg wewnętrzny firmy. Dla mieszkańców nie ma na tę chwilę zagrożenia – wyjaśnia Jaromir Ślączka.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, które również jest jednym z dostawców wody na terenie P&W, zapewnia, że woda w miejskich wodociągach jest zdatna dopicia.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

9 KOMENTARZE

  1. Prezes już wie a Kanada tym bardziej więc po wnikliwym pokazowym śledztwie ,przesłuchaniach i inspekcji rur głowy polecą ale kogo ?! W całym tym
    cyrku zwykłych, szarych pracowników przecież.Dyrektorki,kierowniki, specjaliści, liderzy się obronią najlepiej zwalić na kogoś jakiegoś pionka.

Comments are closed.