Reklama

W ramach Europejskiego Stadionu Kultury nie zabraknie przestrzenie dla dzieci. Rzeszowski Dom Kultury organizuje w sobotę i niedzielę (28, 29 czerwca)  interaktywne warsztaty dla dzieci Smyk Arena na placu między synagogami przy ulicy Bożniczej w Rzeszowie.

Interaktywne warsztaty mają przez kreatywne zajęcia zapoznać dzieci z tradycja i kulturą Wschodu. Dziecko, jako mały odkrywca warsztatów poznaje świat nie uznając ograniczeń ani barier wyznaczonych przez „dojrzały” rozsądek. Staje się kreatorem swojego doświadczenia.

Miejsce: Klub Festiwalowy, ul. Bożnicza 2 na parkingu

Program

Sobota ( 28 czerwca)

godz. 12:00 – 15:00

Wschodni las” – na warsztatach uczestnicy będą mieli za zadanie stworzyć bajkowy, kolorowy las na bazie tekturowych elementów. Cała instalacja będzie mieć charakter przestrzenny, zachęcający do spaceru, zabawy w bajkowym świecie. Warsztaty poprowadzą: Paulina Dębosz i Iwona Dąbrowska.

Wiszący ogród lampionów” – warsztaty polegają na współnym malowaniu lampionów w barwy narodowe państw zza wschodniej granicy. Przyozdobione lampiony zostaną zawieszone na drzewach, tworząc kolorowy i świecący po zmroku ogród. Warsztaty poprowadzą: Anna Solecka i Dorota Przygońska.

godz. 13:00 – 16:00

Fryzolandia” – kolorowy zakład fryzjerski stworzony specjalnie dla dzieci na wolnym powietrzu. Wizyta u fryzjera to sama przyjemność, niezapomniane wrażenia i piękna fryzurka. Wszystkie dzieci, które skorzystają z tej oferty, będą mogły pochwalić się kolorowymi włosami, barwionymi specjalną pianką dla dzieci. Fryzolandię poprowadzą mistrzowie fryzjerstwa z Atelier Fryzjerstwa „La Provocation”.

godz. 13:00 – 15:00

Śladami wschodu” część I – warsztaty wykorzystujące głównie siłę wyobraźni. Interpretując kształt kamienia, fakturę, wagę zyskujemy pomysł na to, w co możemy go zamienić. Każdy dostępny kamień zamienimy w indywidualne dzieło sztuki. Inspiracja dla uczestników będą ślady stóp, które później utworzą swoistą wystawę. Warsztaty poprowadzi Ewelina Liszcz – Koza.

godz. 16:30 – 18:00 – „Śladami wschodu” część II,

godz. 15:30 – 18:00

Cudniki” – będą wykonanymi przez dzieci tworami nawiązującymi do dawnych, legendarnych wschodnich zabawek takich jak matrioszka. Warsztaty będą miały na celu zapoznać dzieci z oldschoolową zabawką, jaką jest matrioszka i wykonanie na jej podstawie własnych cudników z dostępnych materiałów. Warsztaty poprowadzą: Paulina Dębosz i Iwona Dąbrowska.

godz. 14:00 – 15:30

Kulinaria” część I – warsztaty kulinarne dla dzieci to okazja do poznania nowych smaków, zapachów i przepisów. Mali kucharze sami przygotują charakterystyczne dania kresowe: blinczyki – rosyjskie naleśniki z różnymi farszami oraz przygotowywanie wernikó – rosyjskich pierogów. Warsztaty poprowadzi Restauracja Matryoshka.

godz. 16:00 – 17:30 – „Kulinaria” część II.

Niedziela (29 czerwca)

godz. 12:00 – 14:00

Etno projekt” część I – polsko – białoruskie inspiracje etniczne. Warsztaty mają na celu inspirowanie, odkrywanie i edukację artystyczną w dziedzinie kultury i sztuki ludowej młodych uczestników. Wyruszymy w podróż aby zachęcić dzieci do spojrzenia na wzornictwo, wzajemnego inspirowania się i twórczego przekształcania motywów ludowych w nowe, współczesne wzory. Efektem finalnym będa torby ekologiczne z etnicznymi wzorami wykonanymi własnorecznie przez uczestników warsztatów. Warsztaty poprowadzi Alena Trafimowa.

godz. 15:30 – 17:30 – „etno projekt” część II,

godz. 12:00 – 15:00

Podwodny świat” część I – uczestnicy warsztatów będą tworzyli elementy podwodnego świata, które osttecznie będa umieszczone w akwarium wypełnionym wodą. Warsztaty poprowadzą: Paulina Dębosz i Iwona Dąbrowska.

godz. 15:30 – 18:00 – „Podwodny świat” część II,

godz. 13:00 – 16:00 – „Fryzolandia„,

godz. 14:00 – 17:00

Petrykiwka” – petrykiwskie malarstwo jest wizytówką Ukrainy, tradycyjnej sztuki ludowej. Tworzenie przez dzieci obrazu przeniesie ich do malowniczej Ukrainy. Warsztaty poprowadzi Rimma Radchenko.

Pełny program Europejskiego Stadionu Kultury dostępny jest TUTAJ.

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: