Wykładziny biurowe – podłogi do zadań specjalnych

  W biurach podłoga narażona jest na wiele uszkodzeń mechanicznych, zabrudzeń czy przetrać. Zwykłe wykładziny dywanowe mogą nie sprostać tak wysokim wymaganiom. Poznaj zalety wykładzin biurowych.

  Jakie wykładziny biurowe wybrać?

  Na pozór może się wydawać, ze wykładziny biurowe są sztuczne, szare i raczej przytłaczają pomieszczenia niż je ożywiają. Nic bardziej mylnego. W dzisiejszych czasach na runku dostępnych jest modeli, wzorów, kolorów i materiałów, z jakich wykonane są wykładziny. Możemy zapomnieć o smutnych, nieprzyjemnych dywanach, które jeszcze do niedawna królowały w biurowych przestrzeniach. Podobnie jak w domu, również w firmie zależy nam jak najbardziej atrakcyjnych i przyjemnych wnętrzach i właśnie między innymi wykładziny pozwalają zmienić biurowa przestrzeń w okól nas.

  Szeroka gama wykładzin biurowych

  Wykładziny biurowe to nie tylko tradycyjne wykładziny dywanowe, ale również płytki dywanowe oraz płytki i panele winylowe. W zależności od potrzeb naszego biura powinniśmy wybrać odpowiedni materiał. Biura i przestrzenie biurowe to powierzchnie o dużym natężeniu ruchu, podłoga w takich miejscach musi być wykonana z wysokiej klasy materiałów. Nie należy szukać przesadnych oszczędności w trakcie wyboru wykładziny biurowej. Eleganckie wykończenie, ciekawy wzór i nieprzeciętna faktura nadadzą charakteru wnętrzu, a ponadto przetrwają wiele lat. Z pośród dostępnych opcji, różne materiały sprawdza się w innych rodzajach biur i gabinetów.

  – płytki dywanowe – idealnie sprawdzą się w indywidualnych biurach, gabinetach i pokojach wypoczynkowych. To zaraz trwałe i eleganckie materiału, które swoją forma i kształtem mogą przypominać znana wszystkim terakotę. Dodatkową zaleta płytek dywanowych jest ich nieskomplikowany montaż, bardzo szeroka gama kolorystyczna i zróżnicowane wzornictwo. Ponadto takie płytki są zdecydowanie bardziej odporne na ścierane niż zwykła wykładzina dywanowa.

  – płytki i panele winylowe – to rozwiązanie dla przestrzeni wyjątkowo narażanych na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie i zabrudzenia.  Jest to jedna z najbardziej wytrzymałych opcji, idealnie sprawdzi się w poczekalniach, galeriach, biurach typu open space czy innych miejscach, w których codziennie spędza czas i pracuje duża liczba ludzi.

  – wykładziny dywanowe dedykowane do biur i przestrzeni publicznych – tego typu wykładziny są bardzo popularnym rozwiązaniem, ponieważ spośród różnych dostępnych opcji można dobrać ich stopień wytrzymałości, materiał, z jakiego są wykonane, kolorystykę itp. Najpopularniejsi producenci wykładzin dywanowych to: Vorwerk, Bentzon, Heckmondwike.

  Gdzie kupić wykładzinę biurową?

  Podobnie jak w przypadku mebli biurowych, wykładziny biurowe również najlepiej kupować bezpośrednio w sklepach stacjonarnych. Oczywiście wcześniej bardzo dobrze jest zapoznać się z oferta producentów i poszczególnych sklepów, jednak ostatecznie tego typu materiały dobrze jest dotknąć, wypróbować i zobaczyć kolorystykę „na żywo”. Nie kupujmy kota w worku, ponieważ niestety wykładzin docinanych do indywidualnych pomieszczeń najczęściej nie można zwracać.

  Wybierając wykładzinę biurowo warto kierować się nie tylko kolorystyka i wzornictwem, ale przede wszystkim, jakością i wytrzymałością materiału, z jakiego są wykonane. Wykładzina wysokiej jakości, wyprodukowana przez remontowanego producenta do dobra inwestycja. Jeżeli szukasz profesjonalnej firmy, które pomoże Ci w wyborze, zapraszamy do NoNameOffice – specjalistów od wyposażania wnętrz biurowych!

   

  NAPISZ KOMENTARZ:
  Reklama