Reklama

Uniwersytet Rzeszowski zaprasza studentów i pracowników do honorowego oddawania krwi. Akcja „Wampiradia” odbędzie się w najbliższą środę (6 maja).

„Wampiriadę” organizuje Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

„Ludzkie życie jest wartością nadrzędną. Codziennie w Polsce wielu ludzi potrzebuje krwi aby przeżyć” – tłumaczą organizatorzy akcji.

„Wampiriada” zagości na Uniwersytecie Rzeszowskim w środę (6 maja). Studenci oraz pracownicy uczelni będą mogli oddać krew przed głównym budynkiem UR przy al. Rejtana od godziny 8:00.

Organizatorzy akcji przygotowali dla wszystkich dawców ciekawe upominki. Zostaną rozlosowane 3 koszulki Asseco Resovii, 10 zaproszeń na spektakl „Hedda Gabler” w Teatrze im. W. Siemaszkowej. Nie zabraknie słodyczy.

Jak przygotować się do oddania krwi? Zjedz lekki posiłek, ogranicz palenie, nie pij alkoholu, weź ze sobą dowód osobisty, bądź wypoczęty i wyspany, przed oddaniem krwi pij dużo płynów.

„Wampiriadę” honorowym patronatem objęli prof. Aleksander Bobko, rektor UR, oraz Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama