Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Reklama

Kierowcy, w środę 2 sierpnia lepiej nie wyjeżdżać samochodem na rzeszowskie ulice. Wiele z nich będzie całkowicie zamkniętych. Tego dnia ścigać się będą kolarze podczas 74. Tour de Pologne.

W Rzeszowie odbędzie się finisz piątego 130-kilometrowego etapu TdP, który rozpocznie się w Nagawczynie przy siedzibie firmy Olimp. Trasa będzie wiodła m.in. przez gminę Lubenia, gdzie kolarze powalczą na dwóch górskich premiach.

Kolejne punkty górale będą mogli zdobyć w Łanach, gdzie zameldują się dwukrotnie. Ostatnie kilometry to walka na ulicach Rzeszowa. Na alei Cieplińskiego kolarze najpierw rozpędzą się przed lotnym finiszem, żeby na najwyższych obrotach wpaść na metę.

Fot. Materiały organizatorów. Trasa V etapu Tour de Pologne Nagawczyna - Rzeszów
Fot. Materiały organizatorów. Trasa V etapu Tour de Pologne Nagawczyna – Rzeszów

Tour de Pologne to nie tylko sportowe emocje, ale również poważne utrudnienia w Rzeszowie. Jak poinformowała policja, wyścig na terenie powiatu i miasta odbywać się będzie przy całkowicie zamkniętym ruchu drogowym.

Jak będzie przebiegać trasa wyścigu na terenie powiatu rzeszowskiego? Kolarze wjadą drogą powiatową z kierunku Babicy do Lubeni i dalej przez Straszydle, Hermanową do Tyczyna. W Tyczynie wyścig przejedzie ulicami: Szopena, Mikołaja Kopernika, Rynek, Kilińskiego, Wyzwolenia i dalej drogą w kierunku Rzeszowa.

W Rzeszowie kolarze przejadą: ul. Św. Walentego, Św. Rocha, Powstańców Wielkopolskich, Paderewskiego, Witolda, Leszka Czarnego, Bohaterów X Sudeckiej Dywizji Piechoty, Al. Niepodległości, Al. Kopisto, Most Zamkowy, Plac Śreniawitów, ul. Lisa Kuli, Cieplińskiego.

Tam rozpocznie się okrążenie, nawrót na drugą jezdnię ul. Cieplińskiego następnie Lisa Kuli, Plac Śreniawitów, Most Zamkowy, Podwisłocze, Kwiatkowskiego, Strażacka, Robotnicza, Kiepury, Matysówka, Św. Walentego, Św. Rocha, Powstańców Wielkopolskich, Paderewskiego, Witolda, Leszka Czarnego, Bohaterów X Sudeckiej Dywizji Piechoty, Al. Niepodległości, Al. Kopisto, Most Zamkowy, Plac Śreniawitów, ul. Lisa Kuli, Cieplińskiego do mety przed skrętem w ul. Sokoła. 

Przed wyścigiem głównym na pętli al. Cieplińskiego, Lisa Kuli, Pl. Śreniawitów, Most Zamkowy, Pl. Śreniawitów, Lisa Kuli, Cieplińskiego odbywać się będą zawody kolarskie Nutella Mini Tour de Pologne 2017.

Wykaz ulic Rzeszowa i dróg powiatu rzeszowskiego zamkniętych dla ruchu:

– od godz. 5:00 – 23:00 – ul. Cieplińskiego i Lisa Kuli (od ul. Piłsudskiego do Pl. Śreniawitów) na tym odcinku w godz. od 5:00 do 9:00 odbywać się będzie ruch autobusów komunikacji publicznej  dwukierunkowo jedną jezdnią Al. Cieplińskiego (prawa nitka jadąc od Al. Piłsudskiego);

– od godz. 5:00 – 20:30 – ul. Moniuszki (od Zygmuntowskiej do Placu Farnego);

– od godz. 8:00 – 20:00 – ul. Ks. Jałowego (od Towarnickiego do Cieplińskiego);

– od godz. 8:00 – 20:00 – ul. Sokoła (od Sobieskiego do Cieplińskiego);

– od godz. 8:00 – 20:00 – ul. Pułaskiego (od parkingu ROSIR do Cieplińskiego);

– od godz. 11:00 – 20:00 – ul. Unii Lubelskiej (poruszają się tylko autobusy MPK)

– od godz. 9:00 – do rundy końcowej pętla – ul. Cieplińskiego, Lisa Kuli, Plac Śreniawitów, 

– od godz. 13:00 do zakończenia wyścigu drogi w m. Lubenia, Straszydle, Hermanowa, Tyczyn: ul. Szopena, Kopernika, Rynek, Wyzwolenia, Kielnarowa, Matysówka Rzeszowie do skrzyżowania z ul. Powstańców Warszawy;

– od godz. 13:00 do zakończenia wyścigu Rzeszów: ul. Św. Walentego, Św. Rocha, Niepodległości, Kopisto, Podwisłocze, Kwiatkowskiego, Strażacka, Robotnicza, Kiepury Matysówka ruch pojazdów zostanie przywrócony po przejechaniu peletonu, na polecenie dowódcy zabezpieczenia.

Ruch na trasie Dynów -Tyczyn (droga 878), która przecina trasę wyścigu, będzie wstrzymany tylko na czas przejazdu kolarzy. Podobnie na ul. Armii Krajowej (na skrzyżowaniu z ul. Niepodległości i ul. Bohaterów X Sudeckiej Dywizji Piechoty), Rejtana (skrzyżowanie z ul. Kopiosto i Niepodległości), Sikorskiego (skrzyżowanie z ul Strażacką), gdzie ulice krzyżują się z trasą wyścigu, ruch będzie wstrzymywany tylko chwilowo i przywracany bezpośrednio po przejechaniu peletonu. 

Przejazd tranzytowy przez Rzeszów: 

Samochody ciężarowe:

– od strony Krakowa w kierunku Przemyśla i w kierunku przeciwnym – ulicami Krakowską, Al. Wyzwolenia, Ciepłownicza, gen. Maczka, Rzecha, Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, Lwowską; z kierunku ulicy Podkarpackiej – w ul. Batalionów Chłopskich w Al. Wincentego Witosa.

Samochody osobowe:

– od strony Krakowa w kierunku Przemyśla i w kierunku przeciwnym – ulicami Krakowską, Piłsudskiego, Lwowską;

Z zmianach w rozkładzie jazdy autobusów MPK możecie przeczytać TUTAJ

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.