Dramatyczne skutki zderzenia opla z BMW w Jaworniku w powiecie strzyżowskim. Zginęło trzech mieszkańców Sanoka. Ranne zostały trzy osoby. 

Do tragedii doszło przed godz. 14:00 na drodze krajowej nr 19. Pan Michał, Czytelnik Rzeszów News, napisał do nas: „Na miejscu był śmigłowiec pogotowia. Jest duży korek. Objazd od strony Brzozowa przez Krosno lub Strzyżów”.

– Kierowca BMW zderzył się z osobowym oplem. Zginęły trzy osoby podróżujące BMW. Trzy osoby jadące oplem zostały ranne. Kierowca i dwie pasażerki opla trafiły do szpitala – mówiła Ewelina Wrona z podkarpackiej policji.

Policjanci ustalili tożsamość osób, które zginęły w wypadku. – To mieszkańcy Sanoka w wieku 19, 20 i 21 lat. 19-latek kierował BMW – dodaje Katarzyna Ciuba ze strzyżowskiej policji.

Obrażenia trzech osób jadących oplem nie zagrażają ich życiu. – Dwie kobiety trafiły do szpitala w Rzeszowie, kierowca do szpitala w Krośnie. Mężczyzna był trzeźwy – twierdzi Ciuba. Kierowca opla ma 28 lat. Kobiety również są w młodym wieku.

– Wstępnie ustaliliśmy, że doszło do czołowego zderzenia BMW z oplem. BMW jechało od strony Rzeszowa w kierunku Sanoka. Kierowca w niewyjaśnionych jeszcze okolicznościach zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z oplem jadącym w kierunku Rzeszowa – twierdzi Katarzyna Ciuba.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na miejscu tragedii pracowali funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo-śledczego, technik kryminalistyki, prokurator, karetki pogotowia oraz strażacy.

– 28 strażaków zabezpieczało miejsce wypadku, a także udzielali pomocy osobom poszkodowanym, a wcześniej wyciągali poszkodowanych ze zniszczonych samochodów – mówił Marcin Betleja, rzecznik podkarpackiej straży pożarnej.

DK nr 19 przez ponad godzinę była całkowicie zablokowana. Policjanci kierowali samochody na objazdy. Potem wprowadzono ruch wahadłowy. Utrudnienia na „19” zakończyły się przed godz. 18:00.

Policyjne śledztwo ma wykazać, co doprowadziło do tragedii. Prawdopodobnie kierowca BMW jechał z niedozwoloną prędkością.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama