Masz dziecko? Jak cię nie ma w domu, martwisz się, czy po lekcjach nie przesiaduje przed komputerem? W Rzeszowie powstała firma, która twórczo zorganizuje dziecku czas. Takiej jeszcze w naszym mieście nie było.

To nie przedszkole, ani świetlica, to po prostu „Przystanek po Szkole”. Stworzyła go Anna Tokarczyk. Firmę założyła w grudniu 2013 r., ale w Rzeszowie placówka działa od niedawna – od września ub. r.

– Pomysł na firmę zrodził się w mojej głowie, gdy mój starszy syn rozpoczął edukację. Pracowałam wtedy po 12 godzin, jako kierownik jednego ze sklepów sieciowych w galerii, a syn miał zajęcia tylko do godz. 12:00. W pierwszej klasie doszły też zadania domowe, nauka pisania, czytania. Martwiąc się, co dalej, zaczęłam szukać niani. Z drugiej strony, nie chciałam, żeby syn siedział w domu. Chciałam, żeby się rozwijał – miał zajęcia z angielskiego, basen, itp. – wspomina Anna Tokarczyk.

Wtedy pomyślała, że takich rodziców, którzy mają podobne dylematy, jak ona, musi być więcej. – Którzy mieszkają z dala od rodziny i dla których nawet wyjście do fryzjera, siłowni to zarazem pytanie: A co z dziećmi? – mówi pani Anna.

Zawiozą, odwiozą

Dzięki unijnym funduszom uruchomiła firmę, która ma już stałych klientów. „Przystanek po Szkole” to połączenie opieki nad dzieckiem z organizacją zajęć dodatkowych. Anna Tokarczyk otworzyła dwie „przystankowe” placówki: w Łańcucie i Rzeszowie. W Rzeszowie znajduje się przy ul. Powstańców Listopadowych 29c.

Pracownicy „Przystanku” odbierają dzieci ze szkoły, mają profesjonalną opiekę w małej grupie rówieśników (maksymalnie 8 dzieci), zapewnione wyżywienie, pomoc w odrabianiu lekcji, dowóz na zajęcia dodatkowe (np. basen, karate), popołudniowe zajęcia z języka angielskiego i francuskiego prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli.

Dzieci mają także zapewniony starannie przygotowany program chemii, składający się z prostych eksperymentów i nauki o chemii, która otacza nas na co dzień. Wieczorem czytana jest opowieść lub lektura przy muzyce. Dzieci mają okazję spotkania się z gośćmi „Przystanku”, którzy reprezentują różne zawody i opowiadają o swojej pracy.

Uczą przez zabawę

W „Przystanku po Szkole” dzieci mogą uczestniczyć w programach artystycznych i plastycznych. Gdy jest ładna pogoda, zajęcia odbywają się w plenerze, tak by zachęcać dzieci do aktywnego i zdrowego trybu życia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Sale zabaw w „Przystanku” wyposażone są w tablice interaktywne, telewizory, komputery, mikroskopy, teleskopy i laboratoria chemiczne, a także zabawki, takie jak xbox, zestawy klocków Lego, gry i pluszaki. Jest również sala artystyczna wyposażoną w fortepian i inne instrumenty, oraz sztalugi i farby.

– Jesteśmy trochę, jak trzeci rodzic. Pojawiamy się wtedy, gdy mają oni sporo obowiązków lub gdy potrzebują dodatkowego czasu dla siebie – mówi Anna Tokarczyk. – Uczymy przez zabawę, rozbudzamy w maluchach żądzę wiedzy o świecie, wpajamy miłość do nauki poprzez ciekawe eksperymenty i doświadczenia. Nasze programy edukacyjne dalekie są od szkolnej formy nauki w ławce – zajęcia prowadzimy najczęściej w formie rozbudzających ciekawość gier i zabaw.

Pracownicy „Przystanku” mogą się opiekować dziećmi w placówce i w domu. Jest również opieka na godziny, gdy np. rodzic musi pilnie wyjść z domu, a nie ma z kim dziecka zostawić. Wystarczy zadzwonić do placówki. – Część naszych podopiecznych wieczorem odbierają rodzice, a część my dowozimy do domu – tłumaczy Anna Tokarczyk.

Dni Otwarte „Przystanku”

Jeżeli chcecie się zapoznać ze szczegółową ofertą „Przystanku po Szkole”, okazją będą nadchodzące ferie zimowe, które na Podkarpaciu potrwają od 2 lutego do 15 lutego. W pierwszym tygodniu ferii – od 2 do 6 lutego – „Przystanek” organizuje w rzeszowskiej placówce Dni Otwarte.

Rodzice dzieci w wieku 4-10 lat od godz. 14:00 do 16:00 będą mogli za darmo zostawić je pod opieką pracowników „Przystanku”. W tym czasie dzieci będą też brały udział w zajęciach, mogą skorzystać z sali zabaw wyposażoną w xbox, telewizor i komputer. Dzieci dostaną także poczęstunek.

– Rodzice w tym czasie mogą razem z dziećmi uczestniczyć w zajęciach lub równie dobrze mieć chwilę dla siebie, zostawić dzieci pod naszą opieką i odebrać je o 16:00 – zachęca do udziału w Dnia Otwartych Anna Tokarczyk. – Z naszymi klientami podpisujemy umowy i ponosimy pełną odpowiedzialność za nasze opiekunki oraz gwarantujemy zastępstwo w razie ich niedyspozycji.

Więcej informacji na temat działalności „Przystanku po Szkole” na stronie www.przystanekposzkole.pl, a także pod adresem e-mail: kontakt@przystanekposzkole.pl, tel. 729 693 635 i 728 943 886. „Przystanek” jest czynny codziennie od godz. 8:00 do 20:00.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama