Reklama

Już 50 firm zgłosiło udogodnienia dla rodzin wielodzietnych i zastępczych w Rzeszowie. Możecie również zgłaszać swoje propozycje na platformie Dobre Pomysły. Będą nagrody.

Projekt na platformie pojawił się w poniedziałek (2 lutego). Mieszkańcy mogą proponować udogodnienia dla rodzin wielodzietnych i zastępczych w Rzeszowie. Mogą również oceniać pomysły firm, które wzięły udział w programie. Dotychczas jest ich 50.

Projekt konkursowy trwa do końca 2015 r. i podzielony jest na rundy konkursowe trwające kwartał. 5 najlepiej ocenionych pomysłów dodanych przez użytkowników platformy Dobre Pomysły i 5 najlepiej ocenionych firm zostanie nagrodzonych

Każdy mieszkaniec Rzeszowa może przez internet dodać własny pomysł, jak rodzinom wielodzietnym i zastępczym ułatwić życie i ocenić przedsiębiorców oferujących zniżki w programie. Możecie to zrobić TUTAJ.

Władze Rzeszowa wprowadziły program „Rodzina Wielodzietna 3+; Rodzina zastępcza” 4 listopada 2013 r. Rodzina wielodzietna to rodzina posiadająca troje i więcej dzieci w wieku do ukończenia 18. roku życia. Gdy dziecko uczy się, bądź studiuje do 25. roku życia. Ograniczenia wieku nie ma zaś w przypadku dzieci niepełnosprawnych, które są pod opieką rodziców/rodzica.

Karta przyznawana jest wszystkim rodzinom wielodzietnym i rodzinom zastępczym mieszkającym na stałe na terenie Rzeszowa. Natomiast osoby niepełnosprawne otrzymają Kartę Dużej Rodziny na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności.

Karta daje rodzinom 50-procentowe zniżki dla ofert Rzeszowskiego Domu Kultury, Teatru Maska, Muzeum Dobranocek, Biura Wystaw Artystycznych, Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa, Estrady Rzeszowskiej, Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i Podziemnej Trasy Turystycznej.

W programie uczestniczy 36 prywatnych przedsiębiorców, którzy oferują swoje usługi z zakresu: rekreacji, zdrowia, sportu, usług, sklepów, centrów handlowych. Do tej pory miasto wydało 6364 karty.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: