Rodziny wielodzietne i rodziny zastępcze już od przyszłego tygodnia mogą starać się w Rzeszowie o kartę „Rodzina Wielodzietna 3+; Rodzina zastępcza”. Taniej zapłacą m.in. za wejście do Muzeum Dobranocek i Biura Wystaw Artystycznych.Od 4 listopada rodziny wielodzietne i zastępcze będą miały zniżki na wstęp do wszystkich instytucji sportowych i kulturalnych podlegających pod Urząd Miasta Rzeszowa. Prawo do zniżek będą miały tylko te rodziny, które na stałe mieszkają i są zameldowane w Rzeszowie.

Urzędnicy ustalili, że ulgi dostaną rodziny posiadające troje lub więcej dzieci do 18. roku życia. Gdy dziecko uczy się, bądź studiuje, zniżki przysługiwać będą także osobom do 25. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, które są pod opieką rodziców, nie zostały objęte ograniczeniem wiekowym.

Wnioski o wydanie karty można pobrać w wydziale zdrowia, w Punktach Obsługi Mieszkańców lub ze strony internetowej rzeszow.pl. Urzędnicy zapewniają, że rozpatrywanie wniosków i wydanie karty nie potrwa dłużej niż 21 dni. Karta wydawana jest bezpłatnie dla każdego członka rodziny i traci ważność wraz z przekroczeniem 18. lub 25. roku życia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Karta uprawnia rodziny do korzystania ze zniżek w Teatrze Maska, Rzeszowskim Domu Kultury, Muzeum Dobranocek, Biurze Wystaw Artystycznych, Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa, Estradzie Rzeszowskiej, Rzeszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz Podziemnej Trasie Turystycznej „Rzeszowskie Piwnice”. Tylko do Galerii Fotografii wstęp jest bezpłatny. Do reszty instytucji obowiązują 50. lub 75-procentowe ulgi.

Na zdjęciu wzór karty

Zdjęcie: Urząd Miasta Rzeszowa

Reklama