Reklama

W sobotę i w niedzielę na ulicach Rzeszowa ścigać się będą kolarze ręczni. To oznacza także utrudnienia w mieście. Część ulic będzie wyłącząna z ruchu.

W weekend w Rzeszowie odbędą się zawody Pucharu Europy w Kolarstwie Ręcznym, w których weźmie udział m.in. Rafał Wilk.

Trasy zawodów zostały wytyczone ulicami Kopisto, Rejtana, Lwowską, Armii Krajowej, Niepodległości i Kopisto. W sobotę i w niedzielę zamknięte dla ruchu zostaną: ul. Kopisto na wysokości Millenium Hall do skrzyżowania z al. Rejtana, lewy pas al. Rejtana od al. Kopisto do ulicy Lwowskiej (po stronie targowiska przy ul. Dołowej).

Prawym pasem będą przepuszczane tylko autobusy i samochody osób wyjeżdżających z przyległych ulic. Przed skrzyżowaniem z ulicą Lwowską, zawodnicy wjadą na prawy pas ruchu celem skrętu w ulicę Lwowską, gdzie zajmą prawy pas ruchu.

Na ulicy Lwowskiej od skrzyżowania z al. Rejtana do ronda Pobitno oraz na ulicy Armii Krajowej od ronda Pobitno do skrzyżowania z al. Niepodległości zamknięte będą prawe pasy ruchu na prawej jezdni. Zamknięty będzie prawy pas ruchu al. Niepodległości w kierunku al. Rejtana oraz al. Kopisto do „zawrotki” przy Millenium Hall.

Utrudnienia od godz. 5:00

Utrudnienia zaczną się już o godzinie 5, kiedy organizatorzy zaczną rozstawiać barierki ochronne. O godzinie 7:30 policjanci zamkną całkowicie ruch na wyłączonych odcinkach. Start zawodników nastąpi o godz. 9.30.

Ruch al. Rejtana od ul. Lwowskiej w kierunku al. Powstańców Warszawy będzie odbywał się normalnie. Jedynie na skrzyżowaniu z al. Kopisto, policjanci będą sukcesywnie przepuszczać kierujących pomiędzy kolejnymi zawodnikami.

Ruch będzie odbywał się również na ulicy Niepodległości od skrzyżowania z al. Rejtana w kierunku al. Armii Krajowej. Przejazdy kolarzy zakończą się w sobotę od 13:30, a w niedzielę o godz. 12:30.

Po usunięciu zabezpieczeń ruch zostanie przywrócony.

– Wyłączenia ulic spowodują utrudnienia w ruchu, dlatego apelujemy do kierujących o wybieranie w miarę możliwości tras alternatywnych oraz o zachowanie szczególnej ostrożności. W rejonie, gdzie będą zamykane ulice, nad ruchem kołowym czuwać będą policjanci ruchu drogowego – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama