Zawody driftingowe klasy PRO oraz Challange, wystawa zabytkowych i luksusowych aut, a także wiele konkurencji, m.in. na najlepszą felgę – to część atrakcji III Festiwalu Motoryzacyjnego, który w najbliższą niedzielę odbędzie się w Rzeszowie. Kilka ulic będzie wyłączonych z ruchu.

Festiwal Motoryzacyjny odbędzie się 18 września w rejonie Mostu Zamkowego (parking przy hali Podpromie). Impreza w swoim założeniu ma łączyć miłośników motoryzacji z całego kraju i nie tylko. Festiwal rozpocznie się o godz. 8:00 i potrwa do 20:00.

Podczas imprezy odbędą się m.in. zawody driftingowe klasy PRO oraz Challange, pokazy stuntu motocyklowego, RC drift, off road. W strefie wystawowej odnajdziemy samochody zabytkowe, luksusowe, sportowe i tubingowe, które wezmą udział w licznych konkurencjach takich jak najlepsza felga, najładniejsze wnętrze, czy najgłośniejszy wydech.

Nie zabraknie atrakcji dla odwiedzających, którzy będą mogli wziąć udział w konkursie na rzut kierownicą do celu, przeciąganie samochodu, zmianie koła na czas. Będzie również tor gokartowy, organizatorzy przewidzieli także atrakcje dla dzieci.

Oprawę muzyczną III Festiwalu Motoryzacyjnego w Rzeszowie zapewnią polscy DJ-e.

Na czas imprezy kilka ulic będzie wyłączonych z ruchu, m.in. Szopena (od Pl. Śreniawitów do ul. Leszczyńskiego), Kilara, Most Zamkowy. To oznacza także zmiany w rozkładzie jazdy autobusów MPK, które będą obowiązywały już od godz. 6:00 i potrwają do ok. 22:00.

Autobusy w tych godzinach nie będą jeździły również ulicą Targową. – Na zmienionych trasach przejazdu obowiązują wszystkie przystanki – poinformował Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

(ak)

ZMIANY ROZKŁADU MPK

2 – Bł. Karoliny do Lisa – Kuli, następnie Hetmańska, Powst. Warszawy, Podwisłocze, Kopisto i dalej trasą bez zmian

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

5 – Lubelska Zajezdnia MPK do Bardowskiego, następnie Pl. Wolności, Cieplińskiego, Lisa – Kuli, Hetmańska  i dalej trasą bez zmian

6 – Ustrzycka do Krakowskiej, następnie Cieplińskiego, Lisa – Kuli, Hetmańska i dalej trasą bez zmian

7 – Dworzec Lokalny do Pl. Kilińskiego, następnie Pl. Wolności, Cieplińskiego,  Lisa – Kuli, Hetmańska i dalej trasą bez zmian

10 – Bł. Karoliny do Pl. Wolności, następnie Rejtana, Sikorskiego i dalej trasą bez zmian

12 – Trembeckiego ZTM do Bardowskiego, następnie Pl. Wolności, Cieplińskiego, Lisa – Kuli, Hetmańska i dalej trasą bez zmian

13 – Mikołajczyka do Marszałkowskiej, następnie Cieplińskiego, Lisa – Kuli, Hetmańska i dalej trasą bez zmian

31 – Lubelska Zajezdnia MPK do Pl. Wolności, następnie Rejtana, Kopisto, Podwisłocze  i dalej trasą bez zmian

37 – Trembeckiego ZTM do Marszałkowskiej, następnie Cieplińskiego, Lisa – Kuli, Hetmańska i dalej trasą bez zmian

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama