Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Nie minął jeszcze tydzień po tym, jak na skrzyżowaniu ulicy Sieciecha i Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego w Rzeszowie zamontowano nową sygnalizację świetlną, a kierowcy skarżą się, że światła działają fatalnie. 

“Czy ktoś mądry mógłby mi wyjaśnić, kto wpadł na pomysł, aby zainstalować światła na skrzyżowaniu ulicy Sieciecha i Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego (obwodnica). Z jednej strony droga donikąd, z drugiej – droga do kilkunastu lokalnych domków, do których można dojechać przez skrzyżowanie kilka metrów wyżej.

Światło czerwone pali się kilkadziesiąt sekund, w tym czasie albo przejeżdża jedno auto, albo żadne (godzina 8-9). Nie wspomnę o godzinach popołudniowych. Na obwodnicy regularny korek. Jest jakiekolwiek uzasadnienie takiej lekkomyślności?” – pyta jeden z mieszkańców na Facebooku Rady Miasta Rzeszowa.

Podobne sygnały w ostatnich dniach dostaliśmy od naszych Czytelników. “Światła są tak źle ustawione, że korek wjazdowy do miasta zaczyna się na autostradzie. Światła dla głównego kierunku świecą się przez kilka sekund, a dla innych kierunków świecą się długo, przy czym żadne auto tam nie przejeżdża” – zaalarmował nas pan Dominik. 

I dodaje: “To brak szacunku dla mieszkańców. Światła można konfigurować, ale nie takim kosztem dla mieszkańców. Czas przejazdu z 30 minut wydłużył się do ponad godziny przez jedno skrzyżowanie, na którym ktoś się bawi, a nie rzetelnie pracuje”.

Sygnalizację świetlną w pobliżu siedziby firmy Asseco uruchomiono 10 lipca. – Stało się to na prośbę mieszkańców oraz MPK, które zgłaszało problem związany z tym, że autobusy mają kłopoty z nawracaniem. Wiadomo, że ruch na obwodnicy jest większy niż na bocznych ulicach, dlatego światła zostaną skorygowane. Stanie się to w ciągu kilku najbliższych dni – obiecuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Sygnalizacja na skrzyżowaniu ulicy Sieciecha i Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego jest już drugą na niewiele ponad kilometrowym odcinku alei, które powstały w ostatnich trzech latach. Sygnalizacja jest częścią większej inwestycji, do której ratusz się przymierza. – Będziemy budować nową drogę równoległą do ulicy Lwowskiej – zapowiada Chłodnicki.

W planach drogowców jest, by droga została poprowadzona do cmentarza na Wilkowyi. Brama cmentarza ma być przesunięta, dodatkowo ma powstać parking dla 200 samochodów. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

17 KOMENTARZE

 1. To teraz na rejtana będzie ich 8 i to będzie tragedia… Te światła na obwodnicy są tak średnio potrzebne, a jak już tak bardzo chcieli je wybudować to trzeba było zrobić światła dwufazowe. Zielone w kierunku S19 i zielone w kierunku Lwowskiej, osoby jadące do asseco od lwowskiej czekałyby aż osoby jadące od ronda będą miały czerwone i wtedy by sobie spokojnie skręcali, druga faza zielone wyjazd z bocznych 10-15 sek zielone… Nikomu by to wtedy nie przeszkadzało, no i oczywiście niech to nie chodzi cały dzień tylko wtedy kiedy jest potrzeba – tak jak ktoś wczesniej pisał poranny i popołudniowy szczyt. Autobus owszem ma problem z wyjazdem – w łatwy sposób można mu to ułatwić jadąc w kierunku Załęża jechałby w kierunku ronda , następnie skręcał obok asseco i jechał na skrz z Morgową skręcał w lewo i nast. jechał obwodnicą… Jechałby może i 2-3 minuty dłużej ale i tak szybciej by się wyrobił niż jakby miał stać i czekać na przejazd bez świateł

 2. Nie wiem czemu powyższe wylądowało tutaj zamiast pod moją odpowiedzią dla Romka, choć pod nią jako odpowiedź to pisałem. Moderatora proszę o przeniesienie powyższej mojej poprawki we właściwe miejsce.

 3. Jeżeli uważasz, że lepiej wybudować w tym miejscu skrzyżowanie kaskadowe lub wiadukt to maż do tego prawo. Ja uważam, że lepiej postawić tam światła a zaoszczędzone pieniądze lepiej przeznaczyć np na połączenie Słociny koło salonu Opla.

 4. Poczekajmy aż zrobią światła na Rejtana- ustawią je pewnie podobnie jak te- a tak w ogóle to podobno światła w Rzeszowie są “inteligentne” – pewnie tak inteligentne jak tłumaczenia Chłodnickiego!

 5. Dokładnie tak, tylko że pyk – na południe dociągnąć do Lwowskiej (z perspektywą dalej obok bloków na ul.św. Kingi przez Olbrachta, Słocińską i św.Rocha od strony Powst.Wlkp. do Krzyżanowskiego obok forda i drogą 2+2 po zgrubsza linii Wieniawskiego-Robotnicza za salon skody (nie zabudowywać już bardziej rejonu Spacerowej!) przecinając skosem al. Sikorskiego przez pola Białej wlot do planowanej trasy południowej (ta w gestii władz wojewódzkich i powiatowych powinna w formacie 2+2 być dociągnięta przez Kielanówkę tak jak jest i Cierpisz dolinkami do przyszłej (nowej) południowej obwodnicy Łańcuta. Nie niszczyć drogami lasów zaleskich i matysowskich!

  A co ma do tego brama cmentarza Wikowyja nie mam pojęcia. Chyba chodzi o stworzenie gigantycznego korka na wlocie Cienistej do Lwowskiej.

 6. Właśnie że światła w tym miejscu to istny debilizm. Zrobiono najtańsze rozwiązanie. W innych miastach buduje się skrzyżowania kaskadowe bezkolizyjne i dzięki temu poprawia się przepustowość ruchu a tu buduje się rondo na rondzie i światła z systemem “all red”. Z rozwiązaniami udrażniania i usprawniania ruchu Rzeszów jest “sto lat za murzynami”….

 7. Jeżeli Ci nie pasuje, że miasto się rozrasta to jeździj sobie przez IX Dywizji i S19 tam są jeszcze ze dwa lata pozostaną szczere niezabudowane pola.

 8. Tak właśnie. Miasto się rozrasta i nie można liczyć że wiecznie ta sama droga będzie obwodnicą. Tam powstaną biurowce i hale przemysłowe, a za kilka lat trzeba będzie zacząć budowę nowej obwodnicy przez Matysówkę w kierunku Łańcuta, pewnie będzie również przebiegać przez nie należące jeszcze tereny do miasta takie jak Krasne. Zanim dostaniesz spazmu to w ciągu ostatniego roku przy tych światłach powstały trzy hale, a od wrześnie Asseco zaczyna budowę kolejnego biurowca, bo ogłoszony został już przetarg.

 9. Tak się u nas robi wszystko – ‘jakoś to będzie’. Nikt się nie spodziewał korków na Wojska Polskiego, bo nikt nie zmierzył natężenia ruchu na tym skrzyżowaniu i takie są efekty. W zarządzie dróg pracują najwyraźniej zupełnie niekompetentne osoby.

 10. Światła przy Asseco było konieczne!!! Powinni natomiast walnąć się w głowę pod względem ich ustawienia. Powinny działać w godzinach 6.30-8.30 i 14.30-17.30 gdy ludzie jadą i wyjeżdżają z pracy. Nie jest to tylko kwestia Asseco ponieważ wizowi jest obecnie dużo hali i tam również pracuje sporo ludzi.

 11. Jeżdżę tamtędy codziennie te światłą były tam potrzebne. Tam prawie codziennie była stłuczka. Pytanie moje jest inne? – Jaki naleśnik ustawił te światła. Pracownicy Asseco zaczynają pracę od 7 lub 8 więc światła powinny działać jak na skrzyżowaniu z Matuszczaka do WSKa. Światła powinny działać w godzinach 6.45-8.20 i 14.30-17.20!!!!

 12. “Sygnalizację świetlną w pobliżu siedziby firmy Asseco uruchomiono 10 lipca. – Stało się to na prośbę mieszkańców oraz MPK, które zgłaszało problem związany z tym, że autobusy mają kłopoty z nawracaniem. Wiadomo, że ruch na obwodnicy jest większy niż na bocznych ulicach, dlatego światła zostaną skorygowane. Stanie się to w ciągu kilku najbliższych dni” Chłodnicki przeszedłeś samego siebie.

 13. No prosze rewelacja to faktycznie powinno być głoszone z ratusza dzień i noc po 1000 latach od wybudowania drogi z Rzeszowa na wschód jak Chrobry szedł na Kijów ( 1018)
  ul.Lwowska dostanie ” wsparcie ” w postaci drogi równoległej.
  No fajnie ale pasuje ją dociągnąć z jednej strony do ;
  Ul.gen Dworaka ( k .wisłoka) a z drugiej strony do granicy miasta gdzieś w rejon stacji PKP – Załęże

Comments are closed.