Zdjęcie: Youtube.com / Janusz Jaskółka
Reklama

„Jak POsprzątać POlskę PO PiS?” – pod takim hasłem w najbliższą sobotę (29 października) w Rzeszowie odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Brejzą, senatorem Koalicji Obywatelskiej. 

Krzysztof Brejza przyjedzie do Rzeszowa ze swoją żoną, mecenas Dorotą Brejzą. Oboje będą pierwszymi gośćmi nowego cyklu spotkań z wyborcami, które rozpoczyna podkarpacka Platforma Obywatelska. Spotkanie z Brejzą zaplanowano w sobotę w hotelu Grein przy al. Rejtana w Rzeszowie. Początek o godz. 14:00.      

Krzysztof Brejza to znany polityk Koalicji Obywatelskiej. Pod koniec ubiegłego roku wyszło na jaw, że Brejza był podsłuchiwany 33 razy przez polskie służby, które są kontrolowane przez rząd PiS. Wobec Brejzy używano programu szpiegowskiego Pegasus, w trakcie kampanii w wyborach parlamentarnych w 2019 r. Brejza był wtedy szefem kampanii KO.

I to właśnie inwigilacja senatora KO i jak służby wydały 20 mln zł na przeprowadzenie wyborów przy użyciu cyberbroni, będą tematem spotkania w Rzeszowie. Krzysztof Brejza w czwartek mówił o tym w Parlamencie Europejskim, szpiegowanie przeciwników rządu PiS nazwał „europejskim Watergate”.

Przed spotkaniem w Rzeszowie, Brejza w sobotę będzie także w Strzyżowie, z mieszkańcami spotka się w Bibliotece Publicznej przy ulicy Przecławczyka 6. Początek o godz. 12:00.

(ram) 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama