Zdjęcie: Piotr Woroniec / Rzeszów News
Reklama

Przemysław Wipler, jeden z najbliższych współpracowników Janusza Korwin-Mikkego, we wtorek będzie gościł w Rzeszowie.

Wipler spotka się ze studentami Uniwersytetu Rzeszowskiego w budynku A0 przy ul. S. Pigonia 1 na głównej auli.

Chcesz dowiedzieć się, jakim studentem był Przemysław Wipler? Czy zmiana partii wyszła mu na dobre? Jakie są jego polityczne plany na przyszłość? To wybrane pytania, na które ma odpowiadać poseł partii KORWiN. Początek spotkania o godz. 11:35.

Przemysław Wipler to jeden z polityków, który w ostatnich latach zmieniał partię, jak rękawiczki. W wyborach w 2011 r. do Sejmu dostał się, startując z listy PiS. W czerwcu 2013 r. opuścił partię i założył polityczne stowarzyszenie „Republikanie”.

W październiku tego samego roku Wipler zaangażował się w projekt „Godzina dla Polski” Jarosława Gowina i tworzoną przez niego partię Polska Razem. U boku Gowina Wipler też długo nie zagrzał miejsca. W maju 2014 r. wstąpił do Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego. W październiku został wiceprezesem partii, ale wybory zostały unieważnione przez sąd partyjny.

Lider Janusz Korwin-Mikke opuścił KNP i w styczniu br. założył nową partię Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja. Wipler dołączył do partii KORWiN.

Przemysław Wipler w tamtym roku został oskarżony o zmuszanie przemocą policjantów do zaniechania czynności służbowej i ich znieważenie. W październiku 2013 r. w Warszawie Wipler wdał się w awanturę z policjantami przed jednym z lokali. Policja twierdzi, że Wipler był pijany, a Wipler twierdzi, że to policjanci go pobili.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama