Reklama

Już w najbliższy weekend (23-24 sierpnia) na rzeszowskich bulwarach odbędą się II Mistrzostwa Polski w Street Workout. 80 zawodników z całej Polski będzie startować w dwóch konkurencjach: freestyle i wytrzymałościowo-siłowej.

Street Workout w Polsce ostatnio rozwija się bardzo dynamicznie. Ta dyscyplina sportu polega na wykorzystaniu elementów zabudowy miejskiej do wykonywania ćwiczeń opartych głównie o kalistenikę. Ma ona szerokie zastosowanie jako trening siłowy w takich sportach jak sztuki walki, atletyka czy parkour.

Organizatorzy przewidują, że na II Mistrzostwa Polski w Street Workout zjawi się 80 zawodników. Mistrzostwa przyjadą oglądać goście z całej Polski.

– Street Workout to bardzo dobra forma spędzania czasu dla młodych ludzi. To siłownie na świeżym powietrzu, więc darmowe i dostępne dla wszystkich – wyjaśnia Jacek Adamowicz, współorganizator II Mistrzostw Polski w Street Workout w Rzeszowie. – Mamy nadzieję, że mistrzostwa pomogą w powstawaniu kolejnych parków Street Workout m.in. w parku Sybiraków w Rzeszowie oraz promocji zdrowego stylu życia. Będzie to również bardzo dobra promocja dla naszego miasta

Zawody rozpoczną się o godz. 11, w Street Workout Parku na rzeszowskich bulwarach. Podzielone będą na dwie niezależne wobec siebie części: sobota – freestyle, niedziela – zawody wytrzymałościowo-siłowe.

W zawodach freestyle każdy uczestnik zaprezentuje wcześniej ułożony przez siebie układ lub choreografię, w której będzie bazował na swoich freestyle’owych umiejętnościach. Długość takiego występu to 2 minuty. Zawodnik oceniany będzie przez trzech sędziów w czterech kategoriach: siła, dynamika i kreatywność.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W zawodach wytrzymałościowo-siłowych zawodnicy zobowiązani będą wykonać dwa ćwiczenia. W statycznym wykonają ćwiczenia na czas: Front Lever oraz Human Flag. W ćwiczeniu „siła” pod uwagę brane będą dipy (obciążniki) z ciężarem połowy wagi własnego ciała. Przed tym etapem każdy uczestnik zostanie zważony, oraz przygotowana zostanie dla niego odpowiednia ilość obciążenia.

Jeśli zgłosi się odpowiednia ilość uczestniczek, zorganizowane zostaną również zawody dla kobiet.

Rzeszowski Street Workout Park, na którym zostaną zorganizowane zawody, to pierwszy zrealizowany projekt w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Miasto na budowę parku wydało ponad 32 tys. złotych. Zbudowała go firma Techramps z Krakowa. Plac do ćwiczeń jest wielkości 7 na 7 metrów. Zamontowane zostały drabinki i drążki do ćwiczeń w różnej konfiguracji. Jest także skośna ławka do ćwiczeń mięśni brzucha.

I Mistrzostwa Polski odbyły się 15 czerwca 2013 r. we Wrocławiu. Zwycięzcą został Mateusz Marszalec z Biłgoraja, drugi Jarosław Kopacz – Lubliniec, trzeci Maciej Jankowski – Poznań.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama