Reklama

Do 13 wypadków doszło podczas trzech pierwszych dni majowego weekendu na Podkarpaciu. W Rzeszowie kierowca audi potrącił 12-letnią rolkarkę.

w 13 wypadkach ranne zostały 22 osoby, nikt nie zginął, policjanci zatrzymali 71 nietrzeźwych kierowców.

2 maja

Po godz. 16 w miejscowości Rozbórz w powiecie przeworskim kierowca volkswagena golfa prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, następnie do rowu i uderzył w mostek. Trzech pasażerów samochodu zostało przewiezionych do szpitala. Jeden po opatrzeniu opuścił szpital, dwóch pozostało na dalszym leczeniu. 18-letni kierowca golfa był trzeźwy. Pobrano od niego krew do badań na obecność środków odurzających.

Po godz. 21 w Rzeszowie kierowca nissana almery mimo zakazu, skręcał w lewo z ulicy Batorego w ul. Piłsudskiego. Podczas tego manewru zderzył się z kierującym smartem. Ranny w zderzeniu został kierowca smarta, mężczyzna trafił do szpitala. 27-letni kierowca nissana stracił prawo jazdy.

Po godz. 22 w Bieździedzy w powiecie jasielskim kierowca opla corsy zaczął skręcać w lewo w momencie gdy był wyprzedzany przez kierującego volkswagenem passatem. Samochody zderzyły się, po czym passat wjechał do przydrożnego rowu i dachował. Do szpitala z urazem głowy trafił kierowca opla. Pozostałym uczestnikom tego wypadku nic poważnego się nie stało. Kierowcy byli trzeźwi.

1 maja

Około godz. 14.30 w Rzeszowie na ul. Krakowskiej kierowca seata zmieniając pas ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu tym pasem motocykliście. W wyniku zderzenia pojazdów ranni zostali kierujący motocyklem i jego 10-letni pasażer.

Po godz. 18 w Górnie w powiecie rzeszowskim kierujący motorowerem na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni, uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie w drzewo. Ranny 42-letni motorowerzysta został przewieziony do szpitala. Pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu.

30 kwietnia

Około godz. 16.30 w Kamieniu w powiecie rzeszowskim kierowca forda na zakręcie zjechał na przeciwległą stronę jezdni, zahaczył o pobocze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w rowerzystki. Dwie 18-latki kierujące rowerami zostały ranne i trafiły do szpitala.

O godz. 19 w Rzeszowie na ul. Karola Wojtyły kierowca audi potrącił dziewczynkę na rolkach, która prawdopodobnie zjechała nagle w lewo wprost pod samochód. Ranna 12-latka została przewieziona do szpitala.

Po godz. 22 w Szówsku w powiecie jarosławskim kierowca volkswagena golfa skręcając w lewo na stację paliw, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka motocykliście. W zderzeniu ranni zostali kierujący motocyklem i jego pasażerka. Oboje trafili do szpitala.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama