Alicja Wosik nie jest już wicewojewodą podkarpackim. Została odwołana ze stanowiska przez prezesa Rady Ministrów.

[Not a valid template]

 

Wosik była wicewojewodą od lutego 2012 roku. Na to stanowisko rekomendowało ją Polskie Stronnictwo Ludowe. Wojewodą jest Małgorzata Chomycz z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Alicja Wosik w ostatnich wyborach samorządowych postanowiła startować na stanowisko burmistrza Sanoka, ale w wyborach przegrała. Uzyskała za to mandat radnej rady powiatu sanockiego.

Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska poinformowała, że 1 grudnia zakończyła współpracę z Alicją Wosik i prezes Rady Ministrów odwołał ją z zajmowanego stanowiska.

Dezaprobata i zażenowanie

Wojewoda Chomycz-Śmigielska bardzo krytycznie odniosła się do tego, że Alicja Wosik weszła do składu koalicyjnego zarządu PiS powiatu sanockiego.

„Koalicja PO-PSL sprawdza się w strukturach rządowych i samorządowych. Dlatego z dezaprobatą i dużym zażenowaniem przyjęłam informację o wejściu pani Alicji Wosik w skład koalicyjnego zarządu PiS powiatu sanockiego. W związku z powyższym współpraca wojewody i wicewojewody zakończyła się 1 grudnia” – oświadczyła Małgorzata Chomycz-Śmigielska.

Alicja Wosik na Facebooku zamieściła oświadczenie, w którym napisała o zakończeniu „prawie 3-letniej misji” na stanowisku wicewojewody. Podziękowała za możliwość sprawowania tej funkcji z rekomendacji PSL. Wosik w oświadczeniu podziękowała Chomycz-Śmigielskiej „za prawie 3-letnie koalicyjne, harmonijne, korzystne dla regionu współdziałanie”.

„W sposób szczególny dziękuję moim niezawodnym od wielu lat Przyjaciołom i Najbliższym, którzy utwierdzają mnie w przekonaniu, że zawsze warto kroczyć ścieżką własnego sumienia, uczciwości i odpowiedzialności” – napisała była już wicewojewoda podkarpacki.

Kandydatka PO poparła kandydata PiS

Wojewoda Małgorzata Chomycz Śmigielska negatywnie ocenia również postawę Elwiry Musiałowicz-Czech, która kandydowała z ramienia Platformy Obywatelskiej na burmistrza Jasła. Wyborów nie wygrała. Musiałowicz-Czech w drugiej turze udzieliła poparcia kandydatowi PiS Ryszardowi Pabianowi, który został burmistrzem.

„Była to indywidualna decyzja pani Elwiry Musiałowicz-Czech, która absolutnie nie harmonizuje z dotychczas zajmowanym stanowiskiem” – oświadczyła wojewoda.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama