Reklama

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w niedzielę (12 stycznia) na rzecz dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. W tym roku na Podkarpaciu do wylicytowania będą m.in. rękawice bokserskie Mike Tysona, złoty medal siatkarzy Asseco Resovii i koszulka Roberta Lewandowskiego. W galerii Nowy Świat zaśpiewa Ewa Farna.

[Not a valid template]

 

Na Podkarpaciu powstało 49 sztabów WOŚP. Wolontariusze datki będą zbierać do wieczora. Podkarpacki finał Orkiestry odbędzie się na rzeszowskim Rynku o godziny 12. do 16. Policyjni antyterroryści pokażą możliwości robota pirotechnicznego, służącego do podejmowania ładunków wybuchowych, pokaz wyposażenia policjantów i radiowóz oddziału prewencji policji, cieszący się zawsze wielkim zainteresowaniem radiowóz alfa romeo oraz policyjny motocykl z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Jak co roku odbędą się też koncerty. Wystąpią m.in.: Orkiestra i Grupa wokalna XXI Brygady Strzelców Podhalańskich, oraz zespoły: Jahfahrai, Sabała Bacała, Guitar Force, Siklawa i Ratatam.

O godzinie 18 zaplanowana jest wielka licytacja, a o godz. 20 – Światełko do nieba. Po nim pokaz sztucznych ogni oraz występ teatru iluminacyjnego. O 20.45 zagra gwiazda tegorocznego finału WOŚP zespół Ratatam.

W 22. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrają również rzeszowskie centra handlowe. W CH Plaza Rzeszów 15 proc. przychodów z niedzielnego EkoBazaru zostanie przekazanych na rzecz Orkiestry. Millenium Hall przekaże dochód ze sprzedaży biletów na lodowisko. Galeria Nowy Świat w tym dniu przez cały dzień będzie prowadziła licytacje, a dla rzeszowian zaśpiewa Ewa Farna. Galeria Rzeszów podczas finału zorganizuje u siebie zajęcia edukacyjne z psami-ratownikami oraz pokazy taneczne Szkoły Tańca StreetLife. Dodatkowo w każdym z tych miejsc odbędą się zbiórki pieniędzy, kiermasze i imprezy dla mieszkańców Rzeszowa.

Morsy z klubu „Sopelek” od 12 do 14 będą przewozić mieszkańców Rzeszowa na drugi brzeg Wisłoka, łódką podobnej do tej, której niegdyś używał legendarny Stanisław Nitka. Chcą w ten sposób uczcić III Memoriał im. Stanisława Nitki. Pasażerowie, którzy w tym dniu zdecydują się na tą sentymentalna przejażdżkę, zasilą skarbonki WOŚP i otrzymają pamiątkowy przycisk do buttona. Uczestników pilnować będzie rzeszowski WOPR.

Do Orkiestry przyłączyły się również dwa salony fryzjerskie: „Fryzjernia” przy ul. Rejtana 1 oraz „Vogue Studio” przy ul. Krzyżanowskiego 6B. Całość wynagrodzenia za usługi fryzjerskie wykonane w niedzielę trafi na konto Orkiestry.

W Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Osmeckiego o godz. 15.30 odbędzie się koncert połączony z aukcja prac plastycznych uczestników MDK i gadżetów WOŚP.

Licytacje

Cały dzień prowadzona będzie również licytacja w TVP Rzeszów. Na antenie zlicytować będzie można: rękawice bokserskie Mike’a Tysona, konika huculskiego o imieniu Premier, koszulkę z autografem Roberta Lewandowskiego – dar od Polskiego Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie złoty medal Siatkarzy Asseco Resovii przekazany przez prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, dzień na stanowisku marszałka województwa podkarpackiego oraz dokument strategia województwa z podpisem marszałka Władysława Ortyla, szklany zegar stołowy ozdobiony reprodukcją Gustawa Klimta – „Drzewo życia”.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zestaw porcelanowych filiżanek przekazała Orkiestrze Małgorzata Chomycz-Śmigielska wojewoda podkarpacki, Ikona Chrystusa Pantokratora napisana według VI-wiecznej, najstarszej ikony Chrystusa Pantokratora, to dar malarki Jadwigi Denisiuk, zaproszenie dla dwóch osób na kolację z europosłanką Elżbietą Łukacijewską. Licytacja rozpocznie się o godzinie 11 i potrwa do 21 pod numerem: 17 86 13 337.

Odbędzie się również licytacja wyjątkowej urody wiklinowego żaglowca. Licytować można TUTAJ. Podczas licytacji na scenie rzeszowskiego Rynku, licytowane będą m.in. przejazd samochodem pancernym BRDM-2 wraz z możliwością dowodzenia i strzelania z repliki działka nieznajdującego się na wieży pojazdu, koszulka i piłka siatkarzy Asseco Resovii z autografami zawodników i trenera podarowana przez prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Koszulka prezentowana będzie na scenie od godz. 12. Licytacja zaplanowana jest na godz. 18.

Weekendowy pobyt w placówce Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Stuposianach wylicytować można TUTAJ. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie zaprasza do licytacji udziału w dwugodzinnym patrolu prewencyjnym łodzią motorową po Jeziorze Solińskim. Kliknij TUTAJ.

Zlicytować można również unikatowy model samolotu z klocków, replikę słynnego Boeinga 767, którym w listopadzie 2011 r. pilot kpt. Tadeusz Wrona wylądował bez podwozia na warszawskim lotnisku. zbudowali studenci z Koła Naukowego Elektroniki i Technologii Informacyjnych Politechniki Rzeszowskiej. Licytacja trwa TUTAJ. Nowy właściciel samolotu z klocków otrzyma ponadto od Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka podwójny (dla 2 osób) voucher na przelot liniami lotniczymi Eurolot na trasie Rzeszów – Rzym w obie strony.

W Dębicy będzie można zlicytować dwa loty samolotem „Cessna”. Pierwszy w Centrum Kultury w Pustkowie, drugi zlicytuje dębicki sztab WOŚP. W Tarnobrzegu hitem będzie również koszulka Roberta Lewandowskiego, aukcja odbędzie się podczas koncertów. –  Po cichu liczę, że dzięki niej uda się zebrać trochę więcej pieniążków. Taka rzecz na licytację, to dla nas wielki prezent i niezła niespodzianka – mówi Michał Bartyzel z tarnobrzeskiego sztabu WOŚP

W Krośnie do wylicytowania będzie piłka z autografem z autografem Jerzego Dudka. Licytacja TUTAJ.  Serduszko z diamentem wkomponowane w szklaną rzeźbę można wylicytować TUTAJ.

Sztaby WOŚP Rzeszów 2014. Z Wielką Orkiestrą zagrają: IV Liceum Ogólnokształcące (Dąbrowskiego 82), Hufiec ZHP Rzeszów (Szopena 11), Rada Młodzieży Rzeszowa (Piłsudskiego 25), Gimnazjum nr 11 w Rzeszowie (Starzyńskiego 17).

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama