Fot. Urszula Chrobak / Rzeszów News. Na zdjęciu Elżbieta Łukacijewska
Reklama

Elżbieta Łukacijewska, europosłanka Platformy Obywatelskiej, dopięła swego. Będzie na 10. miejscu podkarpackiej listy Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. 

W sobotę Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zatwierdziła listy w wyborach do PE, które odbędą się 26 maja. Na Podkarpaciu najwięcej emocji budziła obecność Elżbiety Łukacijewskiej dopiero na siódmym miejscu, co ujawniliśmy tydzień temu. Kilka dni później Łukacijewska zaapelowała do władz PO, by przesunęły ją na ostatnie, 10. miejsce. 

Życzenie europosłanki PO zostało spełnione. Łukacijewska będzie zamykała podkarpacką eurolistę Koalicji Europejskiej. – Wierzę, że ostatni będą pierwszymi – mówi Elżbieta Łukacijewska.

– Wierzę, że mieszkańcy Podkarpacia nie będą patrzyli na miejsce na liście, a na doświadczenie w pracy w Parlamencie Europejskim, które przekułam w konkretne działania na rzecz Podkarpacia i Polski i na rzecz ponad 100 młodych ludzi z Podkarpacia, którzy byli na stażu w moim biurze w Brukseli – dodaje europosłanka PO. 

Przypomina też, że w polityce działa od 18 lat. Łukacijewska trzykrotnie była wybierana do polskiego Sejmu, dwukrotnie do PE. – Wierzę też, że dzięki zaangażowaniu każdego kandydata z listy uda nam się uzyskać mandat KE na Podkarpaciu – mówi europosłanka.

Na Facebooku napisała: „No to gramy”. 

Kto jest na liście KE?

Elżbieta Łukacijewska na miejsce w pierwszej trójce nie miała już szans. Została ona zatwierdzona dużo wcześniej. Liderem listy KE na Podkarpaciu będzie Czesław Siekierski, europoseł PSL z województwa świętokrzyskiego. 

Z drugiego miejsca wystartuje Krystyna Skowrońska, posłanka PO z Mielca. To właśnie z nią Łukacijewska przegrała walkę o czołowe miejsce na liście KE. 

Trzecie miejsce przypadło Markowi Ustrobińskiemu, wiceprezydentowi Rzeszowa, który w eurowyborach startuje z poparciem SLD. Mimo późniejszych rozmów, władze SLD nie dostały już więcej miejsc dla swoich kandydatów.

Czwarty jest Maciej Józefowicz z Krosna, reprezentant partii Zieloni. Na piątym miejscu jest Joanna Frydrych, posłanka PO z Krosna; na szóstym Renata Butryn, była posłanka PO ze Stalowej Woli.

Siódme miejsce ma Marek Rząsa, poseł PO z Przemyśla (pierwotnie był ósmy). Z 8. miejsca wystartuje Józef Szkoła (PO), były wicestarosta jarosławski, obecnie radny powiatu jarosławskiego. Przedostatnie, dziewiąte miejsce, dostała Barbara Zych (PO) z Tarnobrzega, były doradca ds. zdrowia byłego już prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba.

Na 10. miejscu jest wspomniana Elżbieta Łukacijewska, która w europarlamencie jest już drugą kadencję.

Lista KE bez kandydata N.

Ostatecznie na euroliście KE zabrakło miejsca dla przedstawiciela Nowoczesnej – Barbary Balon z Krosna. – Liczyliśmy, że będzie na liście, uważaliśmy, że ma potencjał i przysporzy głosów całej liście KE. Ale też nie stawialiśmy tego na ostrzu, nie mieliśmy parcia, by nasi kandydaci na liście byli – mówi Krzysztof Feret, lider podkarpackiej Nowoczesnej.  

– W związku z tym, że naszego kandydata nie będzie, zbierze się zarząd i podejmie decyzję, czy poprzeć jednego z obecnych kandydatów – zapowiada Feret.

Dziwić może brak na liście KE lidera podkarpackiej PO Zdzisława Gawlika, który został zgłoszony, ale Gawlik zrezygnował ze startu w eurowyborach.

Koalicję Europejską tworzą: PO, PSL, SLD, Nowoczesna i Zieloni. Podkarpacie w kończącej się kadencji PE miało trzech przedstawicieli: Tomasza Porębę i Stanisława Ożoga (obaj z PiS) oraz Elżbietę Łukacijewską z PO.

Zdjęcie: materiały prasowe

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

34 KOMENTARZE

 1. takie pierdolenia to nawet o Mateuszka kłamczuszka nie słyszałem ! Co do „dwóch blondynek” to nie kompromituj się lolek tylko popatrz na stronę jedne i drugiej Posłanki, przeglądnij się co robią i wtedy pisz bzdury!
  Osobiście stawiam na Ele Łukacijewską, mój strzał w dziesiątkę Koalicji Europejskiej !

 2. Podkarpacie może mieć 3 miejsca w Europarlamencie a lista kandydatów jest długa.Dotychczas PI miła 2 miesca a PO jedno.Teraz przy takim rozbiciu i różnych programach i poglądach kandydatów zgłoszonych z koalicji KE to żaden się nie załapie i na dodatek z pierwszego miejsca startuje jakiś facetowi z PSLz Świetokrzyśkiego ( zielonej koniczynki byłego kadrowego,barona Jana B. ps ,sztabka,,) to jest prawie pewne że z nikt się z tej egzotycznej listy nie załapie do Europarlamentu.Walka o dobre miejsce na liście KE pomiędzy dwiema blondynkami (jedna psiapsiółka Ewe Kopacz druga (była była burmistrz,żona leśniczego z Cisnej) do dziś nie odpowiedziała co przez dwie kadencje zrobiła dla mieszkańców Podkarpacia.Jej główna rola to ,,suszenie przednich zębów i tło zdrajców z PO) dla Pitery,Lewandowskiego,Boni i innych.

 3. Gdyby nie Łukacijewska na tej liście, to oddałbym głos na Wiosnę… skandalem jest to, że dali je dziesiątkę, zamiast jedynki! Ktoś się jej bardzo obawia…

 4. No to czeka PO na Podkarpaciu następna porażka. Z taką listą to mogą pomarzyć o PE. Mojego głosu ta koalicja nie dostanie. Już wolę zagłosować na Porębę.

 5. No to głosuj człowieku na kogoś ze Stalowej lub Tarnobrzega a potem się dziw, że w Rz nic się nie dzieje na skalę europejską

 6. No to głosuj człowieku na kogoś ze Stalowej lub Tarnobrzega a potem się dziw, że obwodnicy południowej Rzeszowa nada nie ma…, bo Rz rządzą wieśniaki.

 7. trochę słabo, gdy jedynym kryterium dla Pana jest to kto skąd pochodzi. Bez względu na poglądy, doświadczenie, umiejętności, wiedzę itd. Ale cóż każdy swój głos oddaje na takiego reprezentanta, kto wg niego najlepiej będzie go reprezentował 🙂

 8. I dziwić się, że Rzeszów się sypie. Gdzie jest kandydat z Rzeszowa??? Pytam się…, gdzie? Wszyscy z jakichś zadupi, a reprezentanta największego miasta brak. Powinno ich być ze dwóch trzech!!! Zieloni, PSL, spadochroniarze i temu podobne gówna….
  Mój głos na pewno dostanie kandydat z Rzeszowa, choćby był nawet z PiS-u.

 9. Nie jestem za PiSem ale wk*urza mnie to jak na forum gdzie jest miejsce na dyskusje ludzi mających różne poglądy BOTY Twojego pokroju wchodzą, agitują, wklejają linki do ston fejsboków i tym podobnych. Dotyczy to tak samo reklam, agitowania na rzecz firm itp.

  Nie chcę żeby pod artykułem poświęconemu np. jakiejś inwestycji w Rzeszowie było 10 wpisów botów twojego pokroju z ofertami sklepów budowlanych i cenami dachówek.

  Rozumiem że szanowna Pani Kandydat posiada w swoim gronie ludzi (nie wiem czy za to płaci) którzy grzebią po internecie i agitują (wazelinują) na forum (miejscu dla dyskusji dla ludzi) na jej rzecz. W związku z tym nie będę na nią głosował.

 10. Nie jestem za PiSem ale wk*urza mnie to jak na forum gdzie jest miejsce na dyskusje ludzi mających różne poglądy BOTY Twojego pokroju wchodzą, agitują, wklejają linki do ston fejsboków i tym podobnych. Dotyczy to tak samo reklam, agitowania na rzecz firm itp.

  Nie chcę żeby pod artykułem poświęconemu np. jakiejś inwestycji w Rzeszowie było 10 wpisów botów twojego pokroju z ofertami sklepów budowlanych i cenami dachówek.

  Rozumiem że szanowna Pani Kandydat posiada w swoim gronie ludzi (nie wiem czy za to płaci) którzy grzebią po internecie i agitują na forum (miejscu dla dyskusji dla ludzi) na jej rzecz. W związku z tym nie będę na nią głosował.

 11. ,,Oj Ela straciłaś przyjaciela,,rudy na wniosek wdowy pod prokuratorze,lekarki spod Radomia chce podmienić blondynki.Od lat ma słabość do blondynek przykładem jest ta co mówiła że za 5 tyś zł to pracuje……,, Ale jaja ,ale jaja ,,wraca Ela do Polski.

 12. Były vice-minister Skarby Państwa kolega zielonego podkarpackiego barona cos chyba czuje że cos tam przeskrobał i gdyby zdecydował się na start do Europarlamentu mogły by wypłynąc nagrania nie tylko z rozmów ,,U Sowy,, z Karpińskim.Mało tego pracuje na tej samej prywatnej uczelni co była pani prokurator Anna i Zbigniew.A temat i zalogowani politycy z system tzw. ,,podkarpckiej ośmiornicy,, nie jest jeszcze nawet w połowie rozliczony.

 13. Jeżeli ktoś się chwali, że w ramach pracy w europarlamencie zajmował się organizowaniem staży dla kogokolwiek to to jest porażka. Żadnego innego konkretu. Biuro stażowe, pośredniak czy co. Ale żeby być uczciwym, tak samo chwalił się kiedyś europoseł Poręba. Porażka.

 14. Pani Asiu bardzo interesujący filnik powinien byc taki 1,30 godżinny szkoda że nie słychac lektora tylko ten kwik nieustanny i tą walke widać w dopchaniu sie do koryta ,świetnie widac jaka tam trwa walka jak sie przepychają i blokują dojscie do żłobu za wszelką cenę – nawet ten „Przewodniczący” musi interweniować aby ta odpychana cuś w paszczu złapała – musi pani jeszcze cuś dokręcić aby zrobic taki mini serial –
  Gratuluje super !

 15. Łukacijewska nie ważne czy będzie na 7 czy na 1 czy na 10 miejscu to i tak nie ma żadnych szans załapać się tm razem na Europarlament.Bo jedynie głupie uśmiechy na spotkaniach z zdrajcami z PO co zrobiła i jaki wniosek złożył istotny dla Podkarpacia. Blokowała wpisanie drogis-19 w program szlaków europejskich proponowała aby droga S-19 przebiegała przez Ukrainę zamiast przez Podkarpacie i Słowację,Niech spada do Cisnej,,,bo to ani be ani me ani kukuryku,,. Podobnie nawiedzona jak jej koleżanka z PO łysiejąca blondynka z Mielca.Ta za swoje niegodne działanie (gdy była w komisji budżetowej w rządzie Ewy Kopacz głosowała za niższym algorytmem m.in dla szpitali wojewódzkich ściany wschodniej) nawet ,,Bolek,,, jej nie pomoże.

 16. Liczyłem, że pan Gawlik jednak wystartuje. Skoro nie to mój głos idzie dla Pani Łukacijewskiej 🙂 Powodzenia życzę 🙂

Comments are closed.