Reklama

Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków z udziałem pieszych w Rzeszowie. Trzy osoby zostały ranne. 

Do obu wypadków doszło wczoraj (9 lutego. Do pierwszego około godz. 16:00 przy skrzyżowaniu ulic Kilara i Szopena. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący samochodem Dodge Grand Caravan, 52-letni mieszkaniec Rzeszowa, jadąc ulicą Kielara w kierunku ul. Szopena, potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 16-latka.

Nastolatek został ranny, przewieziono go do szpitala.

Około godz. 17:30 przy ulicy Łukasiewicza na przejściu dla pieszych zostały potrącone dwie osoby. W tym przypadku kierująca samochodem Jeep Compas, mieszkanka powiatu ropczycko – sędziszowskiego, jadąc ulicą Łukasiewicza na skrzyżowaniu z ulicą Krokusową potrąciła dwie kobiety. Ranne zostały przewiezione do szpitala.

Policjanci zabezpieczyli ślady niezbędne do ich wszechstronnego wyjaśnienia. Zarówno kierujący jak i piesi w chwili zdarzeń byli trzeźwi.

Policjanci ruchu drogowego apelują do uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności.

– Pojawiające się opady atmosferyczne oraz wcześnie zapadający zmrok sprawiają, że widoczność jest ograniczona. Panująca niska temperatura powoduje, że ulice są śliskie – ostrzega Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. Sam widziałem wczoraj podobną sytuację. Czekałem na przejście przez cieplińskiego i obok mnie jakiś młody leszcz ruszył dziarsko do przodu, niewiele brakowało i trzeba by go skrobać z asfaltu. Tak to niestety jest jeśli święte krowy (niektórzy piesi) nie zdają sobie sprawy z tego, że w obecnych warunkach samochód nie zatrzymuje się w miejscu.

Comments are closed.