Zdjęcie: materiały prasowe

Rozpocznij zdrowy tryb życia na Narodowym Dniu Sportu w Rzeszowie – w dniach 16 i 17 września na bulwarach nad Wisłokiem. 

W ramach Narodowego Dnia Sportu odbywają się setki bezpłatnych treningów w całym kraju. W tym roku również w Rzeszowie. Kampanię wspierają znani polscy sportowcy: Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Ignaczak, Artur Noga, Marcin Hakiel, Agnieszka Kobus-Zawojska, Joanna Hentka, Adrian Castro, Katarzyna Dulnik czy Anna Bosak.

Narodowy Dzień Sportu organizuje Fundacja Zwalcz Nudę, współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. – Każdy znajdzie coś dla siebie. Wybór dyscyplin jest tak duży, że nie sposób nie trafić na tę, która się nam spodoba – twierdzi Krystyna Radkowska, prezes Fundacji Zwalcz Nudę.

Wystarczy wejść na stronę www.narodowydziensportu.pl, wpisać swoją miejscowość czy dyscyplinę, a wyszukiwarka pokaże treningi dla nas. W Rzeszowie 16 i 17 września miasto zaprasza na Narodowy Dzień Sportu połączony z rodzinnym piknikiem charytatywnym, który odbędzie się na bulwarach nad Wisłokiem – w godzin 8:30-16:00.

W sobotę odbędzie się bieg na 5 km, dziecięcy survival race i turniej futbolu flagowego. W niedzielę na uczestników czekać będzie miasteczko sportowe – w nim rzeszowskie kluby sportowe i stowarzyszenia przeprowadzą zajęcia pokazowe, treningi dla widzów i przedstawią swoją ofertę zajęć. Dla pasjonatów kolarstwa przygotowano rajd rowerowy.

Emocji również nie zabraknie podczas piłkarskiego turnieju dziecięcych drużyn osiedlowych oraz meczu z zawodnikami amp futbolu. Dodatkowo zaplanowano warsztaty z psychologiem dla dzieci i rodziców, warsztaty ze zdrowego gotowania, a także konsultacje z fizjoterapeutami.

Świetnie poczują się także miłośnicy jogi. Organizatorzy Narodowego Dnia Sportu zapraszają na „Popołudnie z jogą” oraz „Joga nie jedno ma imię”. Oprócz tego, na ul. Dobrowskiego 17/47 odbędzie się trening jujutsu – będzie można poznać tajniki niesamowitej i najskuteczniejszej sztuki walki.

Udział w treningach, wydarzeniach i animacjach jest bezpłatny. Wystarczy wejść na stronę www.narodowydziensportu.pl/wydarzenia-2023 i znaleźć coś dla siebie.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama