Reklama

W czwartek (7 maja) rozpoczynają się XXII Rzeszowskie Juwenalia. Policja informuje, że będą utrudnienia w ruchu podczas korowodu, w którym będą szli studenci.

Rzeszowskie Juwenalia rozpoczną się na Rynku o godz. 15:00. O 16:00 studentom zostaną przekazane symboliczne klucze do bram miasta przez władze Rzeszowa.

Korowód wyruszy o 17:00. Studenci pokonają ponad 4-kilometrową trasę do miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej, gdzie w dniach 7-9 maja trwać będą Rzeszowskie Juwenalia.

Studenci przejdą ulicami Piłsudskiego, (ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do ronda Dmowskiego oraz samo rondo będą w czasie przemarszu całkowicie zamknięte dla ruchu), Cieplińskiego, Lisa Kuli, pl. Śreniawitów, Dąbrowskiego do ulicy Poznańskiej i Akademickiej.

Przemarsz ma się zakończyć około godz. 18:30. Podczas przemieszczania się korowodu mogą wystąpić znaczne utrudnienia w ruchu na ulicach Rzeszowa.

– Ulice te będą częściowo wyłączone z ruchu, gdyż uczestnicy będą poruszać się prawą częścią. Na trasie studenckiego pochodu, policjanci blokować będą skrzyżowania bezpośrednio przed korowodem, a po jego przejściu sukcesywnie przywracać ruch – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Policjanci apelują o ostrożność i wyrozumiałość.

Więcej o XXII Rzeszowskich Juwenaliach czytaj TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama