Reklama

Jak ulepszyć życie mieszkańców Rzeszowa? Napiszcie dowolną np. aplikację mobilną, zaprezentujcie ją podczas hackathonu, który odbędzie się w Rzeszowie w dniach 29-30 maja.

Hackathon, czyli maraton programistyczny, odbędzie się w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania. Microsoft, PrimeBit Studio, Cervi Robotics oraz studenci z Koła Naukowego Nowych Technologii Programistycznych wspólnie pracują nad niezapomnianym 24-godzinnym wydarzeniem inspirowanym nowym systemem Windows 10.

Uczestnicy hackathonu mają dowolność w wyborze podejmowanego tematu. Aby wziąć udział w maratonie, trzeba się zarejestrować na stronie hackathon.rzeszow.pl

– Przyjdźcie, napiszcie dowolną aplikację mobilną, grę lub system związany z Internet of Things mający na celu ulepszyć życie mieszkańców Rzeszowa i wygrajcie jedną z kilkudziesięciu nagród! Możecie zdobyć Xbox One, Lumia 930, dyski przenośne 1 TB, książki IT, licencje na oprogramowanie oraz wiele więcej – zachęca Vadym Melnyk, jeden z organizatorów hackathonu.

– Celujemy w studentów i licealistów. W ciągu 24 godzin oni będą tworzyć aplikacje mobilne, strony internetowe, etc., a później jurorzy wybiorą najlepszych – dodaje Melnyk.

Po maratonie przewidziana jest impreza networkingowa, na której będzie można poznać specjalistów branżowych z całej Polski oraz nawiązać kontakty, które okażą się przydatne w przyszłości.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama