Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Do 10 maja młodzi przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje pomysły do Samsung Inkubatora w Rzeszowie, który będzie pomagał stawiać pierwsze biznesowe kroki polskim startupom zajmującym się rozwiązaniami z zakresu Internetu Rzeczy.

Samsung Inkubator został uruchomiony 12 kwietnia. Znajduje się on na parterze domu akademickiego „Ikar” Politechniki Rzeszowskiej. Startupowcy w inkubatorze mogą korzystać z 75-calowej elektronicznej tablicy interaktywnej, 55-calowego zakrzywionego telewizora UHD, odkurzacza Powerbot lub inteligentnej lodówki Family Hub.

W ciągu trzech miesięcy Samsung zapewni startupowcom kreatywną przestrzeń do pracy, najnowszej klasy sprzęt, ale także zapewni pomoc i konsultacje specjalistów i ekspertów południowokoreańskiego giganta sprzętu elektronicznego.

Młodzi przedsiębiorcy będą przechodzili również intensywne szkolenia, jak zdobyć partnerów biznesowych, technologicznych, jak pozyskać pieniądze na swój interes. Dowiedzą się, jak tworzyć globalne produkty.

– Samsung Inkubator powstał z myślą o kreatywnych osobach, które dzięki wsparciu doświadczonego partnera, jakim jest Samsung, mogą rozwinąć swoje projekty na zupełnie inną skalę – uważa Jacek Łęgiewicz z Samsung Electronics Polska.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Każdego chcemy traktować indywidualnie, dostosowując pomoc do jego rzeczywistych potrzeb. W trakcie intensywnych prac nad prototypem, startupy mogą liczyć na wsparcie ekspertów z działu R&D firmy Samsung. Będą oni motywować, nadzorować przebieg prac nad projektem, ale też służyć swoim doświadczeniem i wiedzą specjalistyczną – zapowiada Łęgiewicz.

Do Samsung Inkubatora mogą się zgłaszać osoby indywidualne lub zespoły zajmujące się tworzeniem rozwiązań z zakresu Internetu Rzeczy z całej Polski, które mają już gotowy prototyp produktu. Pod ocenę będą brane takie kryteria jak doświadczenie członków zespołów, potencjał biznesowy projektu, stadium rozwoju oraz pozycjonowanie produktu na tle konkurencji.

Aplikować można przez wysłanie formularza na stronie www.inkubatorrzeszow.pl do 10 maja br.

(ak, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama