Zdjęcie: Bashesh / Paluch / Facebook.com

Wydłuża się lista raperów, którzy wystąpią na 29. Rzeszowskich Juwenaliach. Do ogłoszonych już artystów dołączył Paluch. 

Nie minęła doba, gdy organizatorzy zapowiedzieli przyjazd Smolastego na tegoroczne juwenalia, a już fani hip-hopu dostali kolejną muzyczną bombę.

Drugiego dnia imprezy (11 maja) wystąpi Paluch. Za tym pseudonimem kryje się Łukasz Paluszak, pochodzący z poznańskiego Piątkowa raper, który współtworzył składy takie jak Aifam i DIIL Gang. Paluch jest właścicielem wytwórni B.O.R.

 

Pierwszy komercyjny sukces przyniosła Paluchowi wydana w 2011 r. „Syntetyczna mafia”, która dotarła do 18. miejsca OLiS. Kolejna płyta z 2012 r. „Niebo” uplasowała się na 8. miejscu, a wydany rok później album „Lepszego życia diler” zadebiutowała na 2. miejscu.

W międzyczasie ukazał się również długogrający materiał nagrany wspólnie z Kalim „Milion dróg do śmierci”. Każda z następnych płyt Palucha uzyskała status platynowej płyty, z czego „Ostatni krzyk osiedla” zadebiutował na 1. miejscu OLiSu i zdobył potrójną platynę. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Powrót Palucha

Paluch na Rzeszowskich Juwenaliach już gościł – 2019 roku, a w 2017 roku był jedną z gwiazd KultURaliów, które organizuje Uniwersytet Rzeszowski.

Paluch jest już czwartym artystą, którego występ na scenie hip-hop potwierdzili organizatorzy juwenaliów, czyli Politechnika Rzeszowska, WSPiA, samorządy studenckie obu uczelni i Brend Group. Wystąpią na niej: wspomniany Smolasty, PRO8L3M Żabson.

Scena hip-hip będzie jedną z trzech 29. Rzeszowskich Juwenaliów. Na scenie głównej dotychczas ogłoszono koncerty: Lady PankKayahDarii ZawiałowKwiatu Jabłoni i Golec uOrkiestra, a na scenie One Stage na razie wiemy o występie Tribbs’a.

Rzeszowskie Juwenalia 2024 odbędą się w dniach 10-11 maja na terenie miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowie. Bilety i karnety do kupienia na stronie: ebilet.pl. Za darmo na juwenalia mogą wchodzić dzieci do 12. roku życia.

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama