Reklama

Studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rozpoczęli zajęcia w nowym studiu telewizyjnym.

[Not a valid template]

 

– Studio telewizyjne powstało z myślą o realizacji praktycznych zajęć głównie dla studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej zainteresowanych tworzeniem obrazu i zawodem reportera telewizyjnego – wyjaśnia Dominika Panek, redaktor naczelna studia telewizyjnego.

Zajęcia w studiu to doskonała praktyka przed rozpoczęciem pracy w zawodzie montażysty, operatora kamery, grafika, inżyniera dźwięku i oczywiście dziennikarza.

– Studio wyposażone jest w nowoczesny sprzęt audiowizualny. Do dyspozycji studentów są kamery reporterskie, teleprompter pomocny w pracy prezenterów telewizyjnych, mikrofony bezprzewodowe, mikser wizji i dźwięku i lampy studyjne – wymienia Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

W skład wyposażenia studia wchodzi również tzw. steadicam, pozwalający m.in. realizować ujęcia w ruchu czy mini dron, pomocny przy kręceniu materiałów wideo z lotu ptaka. Studio telewizyjne posiada również oprogramowanie montażowe do profesjonalnej obróbki obrazu.

Studenci WSIiZ uczą się już pracy z mikrofonem, mają zajęcia z emisji głosu, montażu telewizyjnego, kadrowania czy obsługi kamery.

– Członkowie redakcji telewizyjnej dokumentują najważniejsze wydarzenia z życia uczelni, przeprowadzają wywiady z zapraszanymi gośćmi, a w przyszłości stworzą kanał studencki – zapowiada Dominika Panek. – Kolejnym krokiem będzie tworzenie filmów reklamowych i korporacyjnych.

Redakcja telewizyjna jest odpowiedzią na dużą popularność mediów elektronicznych. W studiu będą się odbywać zarówno zajęcia dydaktyczne, spotkania w ramach koła naukowego, jak i nagrania na potrzeby komercyjne.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: