W piątek i sobotę Rzeszów żyje studenckim świętem – ruszają XIII Rzeszowskie KultURalia. Aby ułatwić uczestnikom powrót z imprez, ZTM wprowadza dodatkowe kursy autobusów nocnych. Rozszerzony rozkład jazdy obowiązuje w nocy z 6 na 7 i z 7 na 8 czerwca.
Podczas dwóch festiwalowych nocy pasażerowie mogą liczyć na dodatkowe kursy miejskich autobusów. ZTM Rzeszów uruchomił je specjalnie z myślą o uczestnikach imprez odbywających się w ramach KultURaliów 2024.
Linie „0A” i „0B” będą kursować co 15 minut w godzinach 16:00–17:00 oraz 18:30–4:00. W przedziale 17:00–18:30 autobusy pojadą co 20 minut.
Linia „19” kursuje co 20 minut między 16:00 a 19:00, a później – do godziny 4:00 – co pół godziny.
Z kolei linie nocne „N2” i „N3” będą odjeżdżać co 30 minut od godziny 20:00 aż do 4:00 rano.
Taki układ połączeń pozwala na bezpieczne i wygodne dotarcie na teren imprez, a potem spokojny powrót do domu – bez stresu i bez potrzeby zamawiania transportu prywatnego.
Bez zmian w biletach
Na wszystkich dodatkowych kursach obowiązują standardowe zasady komunikacji miejskiej.
– Na kursach dodatkowych obowiązywać będą ceny biletów jak dla pozostałych kursów linii miejskich. Ważność zachowują wszystkie bilety okresowe, jak również uprawnienia do bezpłatnych i ulgowych przejazdów – informuje ZTM Rzeszów.
Kto wystąpi na KultURaliach?
Tegoroczne KultURalia przenoszą się z miasteczka akademickiego na teren zielony przy ul. Dołowej. Organizatorzy od przełomu kwietnia i maja sukcesywnie ogłaszają line-up z gwiazdami polskiej sceny muzycznej.
Największym nazwiskiem festiwalu jest Krzysztof Zalewski – popularny “Zalef”, 40-letni piosenkarz, multiinstrumentalista i kompozytor znany z hitów “Miłość, miłość”, “Przyjdź w taką noc” czy “Kurier”. Na scenie pojawi się także Grzegorz Hyży, 37-letni wokalista pop-rockowy z takimi przebojami jak “Pod wiatr”, “O Pani!” czy “Kochanie to ja!”.
Hip-hopową scenę reprezentować będą czołowi polscy raperzy: Young Igi (Igor Ośmiałowski) znany z utworów “Bestia”, “Mówiłaś” i “Buzi”, Young Multi (Michał Rychlik) z hitami “Plecak”, “Pogba” i “Nie wiem”, oraz Otsochodzi (Miłosz Stępień) z wielomilionowymi przebojami “Nie, nie”, “Nowy kolor” i “AHA”. W hip-hopowym line-upie znajdą się także Guzior (Mateusz Bluza) oraz Louis Villain (Filip Diesendorf-Krause).
Klimaty elektropopowe zapewni duet The Dumplings – Justyna Święs i Kuba Karaś, znani z utworów “Kocham Być z Tobą”, “Nie gotujemy” czy “Betonowy las”.
(oprac. MU)
Czytaj więcej:
Uwaga kierowcy i pasażerowie MPK – triathlonowy weekend sparaliżuje ruch w Rzeszowie
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.





![Nocna łuna nad Iwlą. Samochód osobowy zamienił się w kulę ognia [ZDJĘCIA] pożar samochodu](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/chyrowa-pozar-samochodu-08-218x150.jpg)


![Pożar hali w zakładzie produkcyjnym na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar-czudec1-218x150.jpg)


![Prezydent Nawrocki: dzięki takim miejscom, jak hub logistyczny na Podkarpaciu, możliwa jest obrona Ukrainy [FILM & ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/001_Prezydent_Karol_Nawrocki_wizyta_port_Rzeszow_Jasionka_i_POLLOGHUB_20251202_MWB20055-218x150.webp)



![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-218x150.jpg)
![Nowy dziecięcy OIOM w Rzeszowie otwarty. To jedyne takie miejsce na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/otwarcie-oiom-rzeszow-218x150.jpg)
![Budowa nowej drogi ekspresowej na Podkarpaciu coraz bliżej. Trasa ułatwi dojazd do S19 [MAPA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/droga-ekspresowa-pogladowe-218x150.jpg)

![Dostawczak w Jeziorze Solińskim. Internauci snują teorie – nikt nie trafił [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/polanczyk-dostawczy-w-wodzie-06-218x150.png)





![Stare rury na Podwisłoczu muszą zniknąć. Rzeszów modernizuje sieć ciepłowniczą [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/Projekt-bez-nazwy-3-2-218x150.jpg)










![Kończy się sezon turystyczny w Zamku w Łańcucie. Czeka tam wyjątkowa atrakcja [ZDJĘCIE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/muzeum-zamek-lancut-storczyk-218x150.jpg)


![Magia świąt opanowała Rzeszów. Tłumy na otwarciu świątecznego Miasteczka [ZDJĘCIA] miasteczko świąteczne rzeszów 2025](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/miasteczko-swiateczne-07-218x150.jpg)






![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-324x235.jpg)