Reklama

Nikt nie zginął, 25 osób zostało rannych w 13 wypadkach, do których doszło od Wigilii do drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia na podkarpackich drogach.

– To najgorszy świąteczny bilans od kilku lat – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Policjanci podsumowali pierwszą część tegorocznych działań pod kryptonimem „Boże Narodzenie”, które rozpoczęły 24 grudnia i potrwają do niedzieli (28 grudnia).

W Wigilię i dwa świąteczne dni na drogach województwa podkarpackiego wydarzyło się 13 wypadków (rok temu 4), w których rannych zostało 25 osób (rok temu 6). Policjanci zatrzymali 39 pijanych kierowców (w ubiegłym roku 36).

Najwięcej zdarzeń było 26 grudnia. Po zmianie pogody na Podkarpaciu spadł śnieg, drogi były oblodzone.

Do jednego z 6 wypadków w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia doszło po południu Wyżnem w powiecie strzyżowskim. Czołowo zderzyły się tam dwa samochody osobowe – bmw i mitsubishi. W wypadku ucierpiało 6 osób – 4 osoby podróżujące bmw, w tym 7-letnie dziecko i 2 osoby podróżujące mitsubishi.

W Wigilię doszło do 3 wypadków na podkarpackich drogach, w których ranne zostały trzy osoby. Policjanci zatrzymali 9 nietrzeźwych kierowców. W pierwszy dzień świąt doszło do 4 wypadków – 10 osób rannych. Zatrzymano 18 nietrzeźwych kierowców.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W drugi dzień świąt w 6 wypadkach ucierpiało 12 osób. Policja zatrzymała 12 pijanych kierowców.

Policja prosi o zachowanie ostrożności i rozwagi, drogi są ciągle śliskie! Funkcjonariusze podczas akcji „Boże Narodzenie” szczególną uwagę zwracają na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków drogowych:

– przekraczanie dopuszczalnej prędkości

– nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu

– niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa

– nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama