Po raz drugi w Polsce i po raz drugi w Rzeszowie. Już w najbliższy weekend (16-17 maja) w Rzeszowie odbędą się zawody European Handbike Circuit (EHC). To w ramach cyklu zawodów o Puchar Europy kolarzy ręcznych.

– Zgłosiło się 53 zawodników, m.in. z Czech, Słowacji,Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii, Rosji – mówi Rafał Wilk, były żużlowiec, dwukrotny mistrz paraolimpijski z Londynu w handbike’u. – Najbardziej egzotyczny zawodnik, to chyba z Libanu.

W sobotę odbędzie się jazda indywidualna na czas.

– I tu będzie można zobaczyć, kto i jak jest przygotowany do zawodów – mówi Rafał Wilk. – Po „czasówce” odbędzie się jeszcze kolarskie kryterium uliczne – godzina plus jedno okrążenie.

Z kolei na niedzielę zaplanowano wyścig ze startu wspólnego. Początek zawodów – zarówno w sobotę, jak i niedzielę – o godz. 9.30, na ul. Kopisto pod Millenium Hall.

Kolarze ścigać się będą na trasie: Kopisto, Rejtana, Lwowska, Rondo Pobitno, Armii Krajowej, Krzyżanowskiego, Niepodległości i meta znów na ul. Kopisto.

Będą utrudnienia i konkurs

Uwaga, w czasie zawodów będą utrudnienia w ruchu. Od rana zamknięta będzie ul. Kopisto aż do salonu mercedesa. Z kolei w godz. od 9.00 do 12.00, wyłączony zostanie z ruchu fragment al. Rejtana w kierunku ul. Lwowskiej. Będą nim mogły jeździć tylko autobusy. Na pozostałych ulicach zostanie wyłączony jeden pas ruchu.

Rzeszowskie zawody odbywają się w ramach całego dużego cyklu, który rozpoczął się jeszcze w marcu w Abu Zabi a zakończy w październiku w Barcelonie. W sumie odbędzie się 11 wyścigów. W klasyfikacji generalnej brane są pod uwagę wyniki z najlepszych 8 startów.

Przy okazji prezentacji programu zawodów, Rafał Wilk pokazał też swój nowy rower, na którym startuje w tym sezonie.

– Carbon Bike, to już światowa półka. Do tego jest 2 kg lżejszy od mojego poprzedniego roweru. To naprawdę sporo – dodaje Wilk.

A kto chciałby samemu spróbować swych sił w jeździe na handbike’u, będzie miał taką możliwość. Podczas zawodów odbędzie się specjalny konkurs. Jeden z rowerów zostanie wpięty w trenażer o mocy 200 wat. Każdorazowo próba trwać będzie 5 minut. Najlepiej „kręcący” wygrają bony zakupowe do Millenium Hall o wartości 500 zł.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama