Zdjęcie: Patrycja Mazur / Rzeszów News

Do „zwolnieniowego” protestu w podkarpackich szpitalach dołączyli pracownicy Szpitala Miejskiego w Rzeszowie przy ulicy Rycerskiej. 

Jak nas poinformował w piątek Grzegorz Materna, dyrektor Szpitala Miejskiego, na zwolnieniach przebywają obecnie 24 pielęgniarki. – Spodziewamy się, że ta liczba do niedzieli wzrośnie do 30 – mówi nam Grzegorz Materna.

Od piątku (13 lipca) placówka przy ul. Rycerskiej pracuje w trybie ostrego dyżuru. – Wstrzymaliśmy planowe przyjęcia na oddziale interny i kardiologii. Przyjmujemy tylko pacjentów w stanie zagrożenia życia – przekazuje dyrektor Materna.

Na oddziale kardiologii, gdzie jest 39 łóżek, pracują 24 pielęgniarki, łącznie w szpitalu jest ich blisko 300. Obecnie w szpitalu na ul. Rycerskiej przebywa ok. 220 pacjentów. Grzegorz Materna zaznacza, że związki zawodowe, działające w placówce, nie są w sporze zbiorowym z dyrekcją. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Zwolnieniowy” protest od 2 lipca trwa też w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie przy ul. Lwowskiej. W piątek na L4 przebywało 151 pielęgniarek.

W czwartek szpitalne związki zawodowe nie porozumiały się z dyrekcją placówki na temat podwyżek wynagrodzeń. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

(jg, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama