Konwencja Wojewódzka PiS. Wojciech Buczak: Przede mną karkołomne zadanie

59
Zdjęcie: Materiały Prawa i Sprawiedliwości
Reklama

– Nie marzę o zaszczytach i statuetkach. Chcę, aby Rzeszów był najlepszym miejscem do życia – mówił Wojciech Buczak, kandydat PiS na prezydenta Rzeszowa, podczas niedzielnej Konwencji Wojewódzkiej PiS w Jasionce.

Wojciech Buczak w niedzielę dostał najważniejsze wsparcie w tej kampanii wyborczej: samego prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego i premiera RP Mateusza Morawieckiego. Kaczyński o Buczaku mówił, że to “doświadczony, sprawdzony i merytorycznie, i moralnie działacz”. 

– „Ferensizm”, przy całym szacunku, nie wystarczy – mówił Kaczyński, nawiązując do Tadeusza Ferenca (SLD), który od 16 lat rządzi Rzeszowem i to właśnie z nim Buczak stoczy walkę 21 października o fotel prezydenta stolicy Podkarpacia. Prezes PiS uważa, że Buczak przełamie w Rzeszowie “Ferensizm”. 

Słowa wsparcia Wojciech Buczak usłyszał także od Mateusza Morawieckiego. – Nasz kandydat wyrasta z PiS i to jest wielki, wielki nasz atut na Podkarpaciu. Dlatego mieszkańcy Rzeszowa, którzy wspierają PiS, powinni poprzeć naszego kandydata – pana Wojciecha – mówił premier Morawiecki.

Fot. Bartosz Frydrych / Rzeszów News

Rzeszów rządzony, jak w PRL?

Wojciech Buczak podczas niedzielnej konwencji PiS zaprezentował swój najnowszy spot wyborczy. W trakcie niespełna półgodzinnego wystąpienia powtarzał w dużej mierze to, co dotychczas słyszeliśmy na niezliczonych już konferencjach prasowych w tej kampanii wyborczej.

Buczak wytknął Ferencowi, że w przeszłości należał do PZPR. – Rzeszów jest rządzony metodami z tamtej epoki, często bez szacunku dla ludzi, bez dialogu i rozmowy. To musimy zmienić i my to zrobimy w najbliższych wyborach – zapowiedział Wojciech Buczak.

Ferencowi zarzucał, że swoimi rządami wywołał w mieście liczne konflikty społeczne, np. przy poszerzeniu granic Rzeszowa, budowie wieżowców na osiedlach, czy południowej obwodnicy. Buczak powtarzał, że jak zostanie prezydentem Rzeszowa, to będzie słuchał mieszkańców i konsultował z nimi swoje decyzje. 

Czas na nowych ludzi

Kandydat PiS wspomniał także o wizycie papieża Jana Pawła w 1991 roku w Rzeszowie, który mówił wtedy, by nie budować na piasku, tylko na skale, wartościach, z poszanowaniem życia ludzi, sprawiedliwości społecznej i dbałości o najsłabszych. – Chcę tak robić – zapewniał Wojciech Buczak. 

Dopełnieniem tego obrazka była historyjka o młodej rodzinie, która wybudowała niedawno swój wymarzony dom na osiedlu Słocina, a teraz decyzje, w domyśle “złego Ferenca”, o zgodzie na budowę wieżowców rujnują ich marzenia.

– Takich rodzin w Rzeszowie jest wiele. Spotykałem je na Zalesiu, Budziwoju, Białej… Można mnożyć przykłady. Powinniśmy to zmienić, bo władze samorządowe mają mieszkańcom służyć i ich słuchać. Muszą uwzględnić ich interesy i potrzeby – mówił Buczak.

Obecnemu prezydentowi zarzucił, że miastem kieruje pod dyktando deweloperów. – To musimy zmienić – uważa Buczak. Nawiązywał także do “naszych ojców i dziadów”, którzy “na mokradłach, piachu, niekiedy w lesie” budowali nowoczesne zakłady takie, jak WSK Rzeszów (dziś Pratt&Whitney), przyjazne osiedla z przedszkolami, szkołami, kościołami, domami kultury.

To była kolejna aluzja do Tadeusza Ferenca, że jego “betonowa polityka” powoduje, że Rzeszów może przestać być miejscem, w którym dobrze się żyje. – Jest potrzebna zmiana lidera w Rzeszowie. Czas na nowych ludzi – z pasją, energią – stwierdził Wojciech Buczak.

Zdjęcie: Materiały Prawa i Sprawiedliwości

Potrzeba siły, energii i chęci

Skrytykował też władze Rzeszowa za to, że nie realizują rządowego programu Mieszkanie+. Ratusz pod budowę bloków zaproponował działki w sąsiedztwie oczyszczalni ścieków i zakładu karnego. – Taka propozycja to zniechęcenie do tego programu, bo to program rządu PiS – mówił Buczak. 

Obiecał, że w Rzeszowie powstanie centrum lekkoatletyczne z prawdziwego zdarzenia, aquapark, lodowisko, obwodnica południowa, Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne, wiadukt łączący ulicę Wyspiańskiego z Hoffmanowej, brzegi Wisłoka będą tętniły życiem rekreacyjnym, z centrum miasta wyprowadzi ruch samochodowy, a do ściągania inwestorów stworzy Centrum Obsługi Przedsiębiorców.

– Można wiele rzeczy zrobić. Potrzeba na to siły, energii, chęci. My to wszystko mamy – przekonywał Wojciech Buczak.

Aby tutaj dobrze się żyło… 

Na koniec ponownie uderzył w Tadeusza Ferenca, który lubi się chwalić nagrodami, statuetkami. – Zaszczyty, statuetki, plebiscyty, dobre wskaźniki, rzędy pucharów, statuetek na półkach w prezydenckim gabinecie – to nie jest moim marzeniem i moim celem – mówił Buczak. I na koniec wyciągnął zdjęcie ze “zwykłymi ludźmi”. 

– Moim marzeniem jest, aby na tych półkach postawić jak najwięcej zdjęć zwykłych ludzi, uśmiechniętych, szczęśliwych mieszkańców Rzeszowa, którzy do prezydenta przyszli podziękować za to, że stworzył im warunki do tego, aby się tu dobrze żyło, aby wszyscy mówili, że Rzeszów jest najlepszym miejscem do życia – powiedział Wojciech Buczak.

Zdjęcie: Materiały Prawa i Sprawiedliwości

Kim są “perekińczycy”?

Konwencję Wojewódzką PiS w Jasionce zakończyło wystąpienie Mateusza Morawieckiego, który po raz kolejny zapewniał, że finanse państwa mają się dobrze. Morawiecki zaskoczył wszystkich określeniem “perekińczyk”. 

– Na Kresach o ludziach przewrotnych, którzy obłudnie podchodzą do rzeczywistości mówiono perekińczyk. Liderzy opozycji, to są takie perekińczyki – powiedział premier RP.  

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

59 KOMENTARZE

 1. TVPis zrobił wczoraj zmasowany atak na dziadka 🙁 widzą ze z tego z ich kandydata jest po prostu buczak jakich mało tak ze najpierw w wiadomosciach o 19:30 zaatakowali dziadka jakimś dworcem a zaraz po tym Maćka chłodnickiego o 20 jakimis hałasami nad wislokiem w tv Rz:( blyskotliwy Maciek był zajebisty pytaniem do prowadzącej czy ona jak miała 20 lat to tylko tv oglądała i ze nie wie ze młodzież lubi sie zabawić ;););)a ten prowadzący kołek ze to bardzo poważna sprawa ze 2 babki zamiast spac to słuchają szmerów w zaroślach;) cos mi sie wydaje ze 21 paź dziadek wymierzy takiego klapsa temu buczakowi i wybije mu z glowy raz na zawsze politykę;)

 2. Popieram Tadeusza Ferenca. Rozwija Rzeszów. Wszyscy w Polsce chwalą nasze miasto, że dużo się dzieje, buduje, powstają nowe firmy. Ludzie nie uciekają z Rzeszowa, tak jak ma to miejsce w innych miastach

 3. Z tym blokowaniem obwodnicy od południa zapytaj co na ten temat wie P.Regina z pok. nr 7 której mąż jest zatrudniony w spółce Promost C. i to ta właśnie spółka w ostatnim dniu złożyła skarge do RIO i tym samym zdecydowanie blokowała podpisanie umowy z wygrana z Saska spółka projektową.Powodem było prawdopodobnie inne ustalenia kto miła wygra przetarg ale jak zawsze coś nie wyszło.Była Pracownica MZD miła przepłacić to dyscyplinarnym zwolnieniem ale po wycofaniu wniosku z RIO decydenci po uzgodnieniu zmienili zdanie i ani od funduszy unijnych wylądowała w pok nr & UM Rzeszów. Co ciekawe inne spółki mówiły że w tak krótkim czasie nie da się załatwić wszystkich pozwoleń na realizacje inwestycji i zrezygnowały z startu w tym przetargu.Inne przetargi miejskie MZD Rzeszów jak dokumenty wskazują też maja podobno liczne wady prawne ale to już powinni przeanalizować fachowcy.

 4. Przeciez to jest miasto, to jak ma nie być korków ?! Chyba w innych miastach Pan nie był i niech mi Pan wierzy nie widział prawdziwych korków ! Obwodnice zablkowal PiS !! PiS tylko blokuje,hamuje.Chodzą pozniej jakbym kołek jeden z drugim połknął

 5. Zeby wykorzystać unijne pieniadze najpierw trzeba miec pomysł na inwestycje, potem miec mądrych ludzi którzy napiszą dobry projekt i go uzasadnią , potem porządnych pracownikow budowlanych/ biurowych którzy ten projekt zrealizują a na końcu unia da kasę. Ale ponad wszystkim zeby sie to stało czuwa dobry gospodarz czyli Tadeusz Ferenc. Popatrz na inne miasta, każde ma równe szanse ale niestety tak szybko sie nie rozwijają jak Rzeszów

 6. No moment –
  fakt ten Pan młody nie jest ale z niejednego pieca chleb jadł to fakt /
  racja jest niezależny bo opinie i decyzje innych ma tam gdzie słonko nie dociera nawet na tej sławnej Copacabana czy Beach of La Concha /
  Wyksztalcony fakt i obeznany układach jakie mają miejace w dzisiejszym zakłamanym świecie
  Więc ?

 7. Heh to skoro tak twierdzisz to napisz tu takie sformułowanie: nigdy w życiu nie skorzystam z niczego co powstało na drodze czyjegoś niezadowolenia. A do czego zmierzam, że nie pojedziesz autostrada bo ktoś był niezadowolony bo mu dom zabrali, nie pojedziesz s19 bo też byli niezadowoleni. Może w ten sposób uratujesz świat:) Świat co coś więcej niż czubek Twojego nosa . Nie może być tak że ogol cierpi bo Ty nie chcesz drogi

 8. Co Ty pierdo…sz jakie dotację z uni? Kielce też maja dotację a nie potrafią ich wykorzystać Przemyśl też ma dotację i też nie potrafi ich wykorzystać. To nie kasa powoduje rozwój miasta tylko dobry gospodarz . Który tą kasę potrafi przeistoczyc w rozwój miasta 🙂
  Dlaczego budują się bloki ? Bo są chętni żeby w nich zamieszkać, a dlaczego ? Bo Rzeszów się rozwija dzięki prezydentowi 🙂

 9. No analiza wypowiedzi jest powalająca ale jest to ale :
  – budowa nowych osiedli / domów nie szła razem z budową nowych dróg czy rozbudową starych czy dobudową kolejnych pasów drogowych kto temu jest winien no Suweren stojący w korku niech sobie odpowie sam.

  – obwodnica południowa jest jak tlen czyli jest nieodzowna i to jak najbliżej miasta bo potem dalej powinna być piciągnięta na lini ; matysówka/ malawa do lwowskiej i łącznika autostradowego do węzła Rz-w/ wschód

  I wtedy mamy pełny Ring dookoła miasta.

  – który z pretendentów do taboretu w ratuszu to zrealizuje ale nie tylko bo czekają : wisłoko – strada , dobudowa prawo/lewowo skrętów / ze dwa mosty przez Wisłok ,dokończenie dróg które są niepokończone od czasów Kruczka a i budowa kolejnych dojazdów do budowanych bloków choćby przy : paderewskiego czy przy św.kingi np.
  ( brak połączenia do lwowskiej )
  No właśnie kto to ugryzie i zralizuje bo gruszki na wierzbie że są smaczne – soczyste – słodkie – to ja słysze od lat 50- tych : O !

 10. To nie Ferenc rozwinął Rzeszów a środki unijne. Nie piszcie głupot… Gdyby inni mieli takie srodki finansowe do syspozycji też by Rzeszów rozwinęli. Poprostu Ferencowi się udało bo trafił swoimi kadencjami na okres w którym unia finansuje wszystko. Apropos Developerki… Panie Tadeuszu… Znalazłem jeszcze trochę zielonego placu w sam raz pod 30-sto piętrowy wieżowiec , to jest przy Twardowskiego pomiędzy dwoma pasami ruchu… Tam by fajnie wkomponował następne bloki od ronda do skrzyżowania pod skarbcem jest dobre 600 metrów . szerokość koło 20 to nawet 3 takie by wcisnął. A aa no i na samym rondzie pobitno taki 20-sto piętrowy okrąglak też by się zmieścił…pytanie do wszystkich tu obecnych: Co Tadeusz zrobił ze smogiem i dymem w Rzeszowie? Nic. Będą jedynie dręczyć kierowców których nie stać na nowy samochód. Twierdząc że to one są smogowi winne… To nic że latem jeździły te same… I smogu nie było… Wszyscy kopciuchami ogrzewają domy i co ? Nic. A najbardziej kopcą stare ciężarówki z herbem rzeszowa na drzwiach… Tego włodarze też nie widzą…Wolą kupić elektryczne taksi i brylować razem z Chłodnickim do zdjęć do gazet…

 11. Przepraszam jesli uraziłem, nie było to moim celem obrazić Kielanowki:) i rownież nie życzę Wam takiego patałacha jakim jest buczak:( pozdrawiam

 12. Ja jestem z młodego pokolenia Ty natomiast z pokolenia epoki kamienia ….Myslac twoim tokiem to zapewne nic by nigdzie nie budowali bo zawsze ktos komus by przeszkadzał i taka jest prawda ze konfiktu interesów nie dało by sie wyeliminowac , i tak jak twierdzi Buczak bedzie słuchał ludzi tzn co??? nie narażam sie mieszkancom i nic sie nie buduje takie mniej wiecej jest myslenie a jak sie nic nie buduje to miasto stoi w miejscu a jak miasto stoi w miejscu to ludzie zaczynaja uciekac i tworzy si marazm…. A teraz Jazior wymien mi miejsca w Rzeszowie żeby był i wilk syty i owca cała żeby nie było nigdy zgrzytu…Jak sie decydowałes na mieszkanie w miescie to trzeba było sie liczyc ze miasto to nie wies i zawsze cos sie buduje a żeby miasto sie rozwijało to musi sie budować.

 13. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Obłuda i zażenowanie. Ludzi karmią tym co chcą usłyszeć: cytuję: “…Ratusz pod budowę bloków zaproponował działki w sąsiedztwie oczyszczalni ścieków i zakładu karnego. – Taka propozycja to zniechęcenie do tego programu, bo to program rządu PiS – mówił Buczak”.
  Tymczasem ten sam rząd na siłę wciska potężny zakład karny dla niemal 1500 przestępców w miejscowości Brzeg, woj. opolskie, tuż przy osiedlu domów wielorodzinnych i jednorodzinnych, mimo protestów tysięcy mieszkańców miasta!
  LINK: https://nto.pl/nowe-wiezienie-bedzie-w-brzegu-mimo-protestow-mieszkancow-wiekszosc-radnych-podtrzymala-swoja-zgode/ar/12802386

 14. Nikt nie kazał mi tego pisać. Takie są poprostu fakty. Najwidoczniej reprezentujesz młodziutkie pokolenie które przyjeżdża do Rzeszowa. I to ty będziesz mieszkał w nowych wysokich blokach nie zważając na to że innym zasłaniasz widok który mieli całe życie. Oraz parkingi czy drogi dojazdowe. Jeśli dzisiaj masz takie podejście to i tobie życzę na starość abyś wzioł kredyt . tyrał całe życie aby go spłacić a potem na Twoje stare lata przyjdzie władca Rzaszowa i powie… No Panie Spłacił Pan? To dobrze bo teraz to zburzymy bo trzeba nam obwodnicę albo wybudujemy Panu za oknem wysypisko śmieci i biurowiec 70 piętrowy. A i zapomniałem dodac … Sprzedaj pan se tez samochód bo zabieramy panu parkingi i chodniki bo nam trzeba miejsca na nowe biurowce..i w ogóle bedziesz pan w korkach stał bośmy za dużo pobudowali..No co nie chce Pan aby Rzeszów się rozwijał?. Pamiętam zebranie mieszkańców Budziwoja… Tadziu zapytał ” to co …chcecie drogi południowej , chcecie aby rzeszów sie rozwijał?” wszyscy odpowiedzieli chcemy… Po czym wyświetił przebieg drogi i się zaczeło…. “A to jak przez moje ma iść to ja nie chcę..”. Ktoś inny powiedział ” ale jak koło mojego .to ja też nie chcę” Jeśli jest pan za takim rozwojem to podnieś Pan paluszek do góry i powiedz Tadkowi “Ej Tadziu moje weź moje pole, mój dom i moją drogę co ją sam budowałem oddam Tadziu bo trzeba nam drogi budować teraz….

 15. Tak ? To chyba żyjemy w dwóch różnych polskach skoro twierdzisz że z polityką krajową jest dobrze 🙁 A socjal? Jaki 500 dla nierobów to jest polityka? To jest kupowanie głosów wśród ciemnoty 🙁

 16. Ale łże ten buczak, do jakis kłamstw ten PiS jest sie w stanie posunac, dla mnie juz za te brednie jako kandydat i człowiek jest skreślony !!:( czemu ze nie chwala sie swoim poprzednim prezydentem, Szlachtą z PiS ktory zrujnował to miasto a Ferenca sie czepiają ktory z tego miasta zrobił fajne miejsce do życia:) na szczescie Rzeszów to poza stolica innowacji mądrzy ludzie i zagłosuje za Najlepszym Prezydentem miasta Rzeszowa Panem TADEUSZEM FERENCEM!!!!

 17. Dokladnie to jest miasto nie Wieś jak szukasz spokoju to wyjedź w Bieszczady Jezior i weź z sobą Buczaka…Parafrazujac nasuwa mi się tekst Kononowicza jak słyszę takie wywody “NIE BĘDZIE NICZEGO”

 18. Buczak ci to dyktowal co masz pisać??? To jak ma się miasto rozwijac jak ZAWSZE KOMUŚ będzie przeszkadzała lokalizacja wybudowanych bloków? To gdzie to mają budować w Lutoryzu pod lasem??? Gołym okiem widać że to litania napisana pod publiczkę..A opowieści Buczaka że będzie słuchał ludzie daje mi tylko potwierdzenie żeby głosować na Ferenca bo ludzie zawsze są i beda na NIE!!!

 19. To nie pisowi zawdzięczasz korki a Tadziowi który na budziwoju zezwolił na budowanie osiedli… Bez drogi dojazdowej o odpowiedniej przepustowości.. I mało tego zobacz plany na co jeszcze Tadziu pozwolił.. Zobacz se na grabskiego oraz na przeciwko fraka…kolejny moloch pomiędzy dwiema stodołami… Jak to zbudują to bracie koniec… Zdechniesz z głodu stojąc w korku bez żarcia w aucie na tydzień. I to nie jest wina pisu. Pis tych pozwolen nie wydaje. Wzetki wydaja nasza stara ekipa…ludzie przejrzyjcie na oczy…. Ja nie jastem za żadną partią ja jestem przeciwko haotycznemu budowaniu bez planów i pomysłów. Przeciwko burzeniu tego co jest ciężko już zbudowane pod pseudo obwodnicę… Nie wiem czy wiecie ale obwodnica południowa jest po to aby przenieść korki z centrum właśnie na budziwuj i drabiniankę… Więc się nie cieszcie bo korki bedą jeszcze większe.

 20. Buczak mnie przekonał… Też obawiam się że pod moim oknem Developer wybuduje mi wieżowiec i już całkowicie zasłoni widok oraz uniemożliwi już prawie niemożliwy wyjazd z osiedla… Mówicie że Rzeszów się rozwija….? Ok. Tylko Dzisiaj w Rzeszowie jedynie Beton..Smród i Smog. A zapomniałbym i Korki takie Warszawskie… Takiego Rzeszowa nie chcę. Nie chcę ochydnych blokowisk takich jak przy wsk. Nie chcę manhatanu jak przy lubelskiej i warszawskiej. Nie chcę wieżowców przy żwirowni.. Nie chcę osiedli wybudowanych na samym rondzie jak przy s19. Rzeszów zaczyna przerażać… Te wszystkie inwestycje można było zrobic w bardziej cywilizowany sposób z poszanowaniem już mieszkających tu ludzi oraz terenów zielonych których Rzeszów już nie ma. Mieszkańcy ktorzy mieli resztki parkingów pod swoimi blokami z lat 60 tych utracili je bo obok wybudowano wierzowce …bez parkingów… Za taki stan rzeczy ktoś powinien pójsc do więzienia. A jeśli chodzi o obwodnicę południową… Dobrze że ją blokowali bo w takiej wersji nie powinni na nią pozwolić. Looknijcie se na googlach to zrozumiecie jaki jest plan … Zburzyć 300 nowych domów i puścić ją pod oknami jak najwięcej już istniejących zabudowań… Po co? A no…bo… Na już wybudowanych domkach developerka i ekipa obecnie rządząca sie juz nie dorobi … Dlatego. Plan zakładał aby ominąć z daleka pola i działki to wtedy znowu eldorado developerskie byłoby kontynuowane. A jeśli puścili by obwodnice burząc tylko 20 starych domów i przez pola i łąki oraz ogródki działkowe…. To wtedy Developerka sie nie dorobi … Bo nima gdzie. Ni ma na czym… A i wtedy ekipa nam panująca tez biedniejsza będzie. Ot cały chytry plan obwodnicy południowej…

 21. Najbardziej innowacyjny i idący z duchem czasu a nie żyjący jeszcze PRLem jest Łukasz Belter. Nie biorę pod uwagę tych zastanych dziadków. Stolicy Innowacji trzeba młodych ludzi którzy rozumieją młodych i nowe technologie.

 22. Prezydent Ferenc chwali się statuetkami, pucharami bo je ma. A Pan Panie Buczak ,powstawialbys zdjęcia usmiechnietych ludzi . Wieś byś chłopie zrobił z Rzeszowa. Inwestycje by wstrzymywał.
  Tylko Tadeusz Ferenc! Sprawdzony Prezydent!

 23. PIS-owi można już teraz podziękować… Wystarczy że rozwalili w Polsce władze ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą!!! Nie chcę wiedzieć co mogliby rozpieprzyć w Rzeszowie… Obwodnice już “załatwili”, budowę nowych bloków – niechcąco się wygadali że chcą przyblokować. Co jeszcze??? Wystarczy że Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy jest w Przemyślu a nie w mieście wojewódzkim gdzie większość firm jest w Rzeszowie i okolicach, siedzibę Zakładu Gazowniczego przenieśli do Jasła. Co będzie następne???

 24. Panie Buczak dziękujemy za budowę południowej obwodnicy Rzeszowa. Jeździ się świetnie chociaż obwodnica ma jeden mankament – jest niewidoczna. Poza tym proponuję żeby pan już więcej nic nie robił

 25. Nie przesadzaj. Pis jeśli chodzi o politykę krajową i socjalną radzi sobie dobrze. Ale w Rzeszowie nie wygra bo Kultys ciągnie pis pod lód a Buczak ma zerową rozpoznawalność. Spytaj kogoś na ulicy to nie będzie wiedział czy to granulat nawozowy czy jakiś jogurt. Do tego utopili obwodnicę.

 26. Większość zagłosuje na Ferenca w tym i ja. Czasem mu nie wychodzi czasem mu pis robi na złość ale przynajmniej chce dobrze i się stara. A Buczak? Kto to w ogóle jest Buczak? Zerowa rozpoznawalność.

 27. Na każdym płocie pysk pisowaty. Kto płaci za te śmieci. Nawet złodziej popisowski Morawiecki zwany “damy stówe” przyjechał z przekazem TKW aby wybrać towarzysza z grona BMW.

 28. Jutro od rana na Kwiatkowskiego korki. Cokolwiek Buczak nie wymyśli cokolwiek nie zaproponuje to ludzie z Drabinianki, z Białej i Budziwoja pamiętają co zrobił PIS i komu zawdzięczają korki.

 29. Jeżeli jedyne co ma do zaproponowania kandydat pisu pan Buczak to blokowanie budowy mieszkań rodzinom to już dziś można panu Ferencowi pogratulować wygranej.

  Że mu nikt nie przemówi do rozumu że jak rośnie liczba mieszkańców to głupotą blokować 26 bloków mieszkalnych. A tyle miał na mapie miasta którą się chwalił. To są przecież miejsca pracy. Czy chce zniszczyć budownictwo w Rzeszowie? Czy On oszalał?

 30. Wojciech „Blackhawk” Buczak. Aby mówić o wiarygodności tego Pana trzeba przypomnieć sobie kilka faktów. Pan Buczak jest ekspertem od lotnictwa i od marca ma dodatkową pracę- jest wiceprzewodniczącym Komisji Obrony Nardodowej. Patrząc jak modernizowana jest nasza armia, jak wojsko unowocześnia sprzęt już nie mogę się doczekać tego pana na fotelu prezydenta Rzeszowa.

  W październiku 2016 roku do PZL w Mielcu zjechała się elita- Pani Premier Szydło, minister obrony Narodowej Pan Macierewicz i ekspert od spraw lotnictwa Pan Wojciech „Blachawk” Buczak. Miłych i pięknych słów było wiele, zawarto umowę „od początku nieaktualną”

  „Dzisiaj możemy powiedzieć, że mieleckie zakłady są chlubą Polski! – powiedziała premier.

  Nie możemy dłużej czekać. Potrzebujemy sprzętu dla polskiej armii, sprzętu nowoczesnego, bezpiecznego, bo idzie o życie żołnierzy i też liczy się rachunek ekonomiczny – mówiła premier Szydło.

  Premier podziękowała również wszystkim osobom, które angażowały się w to, aby zakład w Mielcu mógł przetrwać trudne okresy, wymieniając m.in. marszałka Władysława Ortyla, wojewodę Ewę Leniart czy europosła Tomasza Porebę, parlamentarzystów spośród których obecny był Wojciech Buczak, również niezwykle zaangażowany w działalność na rzecz polskich producentów śmigłowców.

  Ten łańcuch ludzi dobrej woli, który się wokół tego zakładu utworzył, sprawił, że dzisiaj możemy mówić o dobrej przyszłości tego zakładu – powiedziała premier Szydło.”
  —-
  To było w 2016 roku teraz jest już prawie 2019 i z racji tego że Pan „Blackhawk” Buczak przez panią premier był wymieniony jako element „łańcucha ludzi dobrej woli” zadono mu pytanie na temat „umowy od początku nieaktualnej”.
  —-

  Obietnice składane w Mielcu są aktualne, ale nie są spełnione. Nie można powiedzieć, że były złożone w sposób nieuczciwy, nieprawdziwy, w sposób niezgodny z wewnętrznym przekonaniem – relacjonował Buczak.

  Byłbym nieuczciwy gdybym powiedział: deklaruję, obiecuję, już to się stanie. Takie deklaracje padały, były szczere i prawdziwe. Nie zostały zrealizowane z powodów obiektywnych – mówił Buczak

  To ja już się gubię, minister mówi że umowa była od początku nieaktualna, Pan „Blachawk” Buczak mówi że obietnice są aktualne ale na koniec dodaje że nie zostały zrealizowane… Dla mnie dla wyborcy ważna jest wiarygodność kandydata, Pan Buczak już swoje w Mielcu naobiecywał teraz przyszedł czas na Rzeszów. CO DO POWIEDZENIA MA PAN BUCZAK 500 pracownikom wyrzuconym z pracy z PZL MIELEC po tym jak ministerstwo obrony narodowej ( przypomnę -pan “Blackawl” Buczak jest wiceprzewodniczącym Komisji Obrony Narodowej) nie kupiło w Mielcu ani jednego śmigłowca ?

 31. Ta partia ma podobne działania jak Hitlerowskie Niemcy . Wykorzystują religię do siania propagandy, a armia Mocherowych beretów uzbrojona w długopisy czeka na rozkazy.

Comments are closed.